Сьогодні 90-літній ювілей відзначила Марія Андрусяк, жителька села Переволочно, член Спілки політв’язнів, районного братства УПА

Сьогодні 90-літній ювілей відзначила Марія Андрусяк, жителька села Переволочно, член Спілки політв’язнів, районного братства УПА

З привітаннями, дарунками та щирими побажаннями до оселі Марії Андрусяк завітали: голова Буської РДА Петро Мороз, голова Буської районної ради Богдан Глова, в. о. голови Львівського крайового братства УПА Мар’ян Длугош, сільський голова Василь Колещук, директор Переволочненської школи Надія Ушкало.

Пані Марія радо вітала гостей й вразила усіх світлим розумом та патріотизмом.

– Лише щира молитва до Господа і любов до України допомогли витерпіти усі труднощі і дожити до поважного віку – відзначила ювілярка.

А випоробувань на її долю випало чимало. У 1944 році Марію засудили на 10 років ув’язнення за допомогу УПА. 18 річною дівчиною була відправлена на відбування покарання у Воркуту разом із матір’ю та 16-ти річною сестрою. А передували цьому вироку жорстокі тортури НКВС, які і не кожен чоловік зможе витримати. Про це сьогодні пані Марія розповідає навіть у деталях.

У 1954 році повернулась у Переволочне. Виховала трьох синів, зараз тішиться онуками та допомагає виховувати правнуків. 2 роки тому перенесла інсульт, та все ж змогла повернутись до повноцінного життя.

Кожної неділі та у свята йде до церкви і зносить свої молитви за здоров’я родини і мир для Ураїни.

А ще Марія Андріївна дуже любить співати. Жоден виступ місцевого фольклорного колективу до недавнього часу не обходився без неї. “Пісенна скарбничка”  – так говорять про її талант і пісні, які вона зберігає у своїй пам’яті і передає нащадкам.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top