Сьогодні – день Святої Ольги: історія та традиції свята

Сьогодні – день Святої Ольги: історія та традиції свята

24 липня відзначається день пам’яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

День ангела Ольги: історія свята

У церковному календарі іменини Ольги відзначені 6 разів. А це означає, що саме стільки жінок увійшло в історію християнства як великі мучениці. 24 липня – ця дата, найбільш шанована в православній церкві, і присвячена княгині Ользі — дружині князя Олега.

Ольга була хрещена у Візантії. Княгиня активно проповідувала християнську віру на Русі, споруджувала православні хрести, будувала храми, викорінювала язичницькі звичаї.

Померла вона в 965 році. Всі віряни шанують велику княгиню. 24 липня – це день її смерті. Також крім 24 липня Олі також святкують свої іменини 10 лютого, 6 і 14 березня, а також 17 липня і 23 листопада.

Хто така княгиня Ольга

Історія святої рівноапостольної княгині Ольги драматична і сповнена глибокого значення для всіх вірян. Ольга була дружиною великого князя київського Ігоря. Після його вбивства древлянами вона жорстоко покарала вбивць чоловіка, стала на чолі Київського князівства і віддала всі сили служінню йому. З ім’ям Ольги пов’язаний прихід християнства в Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Царгорода (Константинополя), де прийняла святе хрещення, а була вона названа Оленою, хрещеним батьком став імператор Костянтин Багрянородний.

Повернувшись, вона стала зводити перші храми і проповідувати християнське вчення. І хоч давалося це нелегко, вона звернула в віру багатьох людей. Навіть її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом. Княгиня Ольга стала християнкою першої з руських правителів, зробивши це ще до Хрещення Русі.

Православні шанують пам’ять про цю мудру правительку і жінку-творця культури Київської Русі. Тому День княгині Ольги завжди святкували з великою пошаною, а до наших днів дійшла традиція вітати тих, хто носить ім’я Ольга, з іменинами.

Традиції на день Ольги

За православними традиціями, в день Ольги потрібно молитися про втішення вдів, а також про зміцнення віри новоспечених християн. Свята Ольга допомагає вберегти себе та рідних від бід і негараздів. А молодим дівчатам – вдало вийти заміж.

У старовину в день святої Ольги починалися польові роботи, люди виходили на поля збирати і заготовляти сіно. За традицією, в церквах проводять святкові служби в пам’ять про святу.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top