Сьогодні Хрестопоклонна неділя – середина Великого посту

Сьогодні – Хрестопоклонна неділя. 

Сьогодні Хрестопоклонна неділя – середина Великого посту. Під час всенощної цього дня на середину церкви урочисто виноситься Хрест, який залишається там упродовж тижня; після кожної служби відбувається поклоніння Хресту. Варто зауважити, що у пісноспівах цієї неділі йдеться не про страждання на Хресті, а про перемогу і радість: «Хресту Твоєму покланяємося, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо», – співає Церква слова з Пасхальної служби. Тобто, Хрест сприймається, передусім, не як знаряддя тортур і смерті, а як символ воскресіння і життя. Таким чином, віряни, які вже пройшли половину важкого сорокаденного шляху покаяння і постування, мали укріплятися й надихатися Живоносним Хрестом, який є одним із головних символів християнства. Хрест вінчає маківки церков; його, чи не від народження, носить кожен хрещений українець. Ревний християнин молиться і хреститься перед і після трапези, сну, початком і кінцем будь-якої справи. З ним зустрічають нове життя і проводжають у Царство Небесне.

Наші пращури  називали четвертий тиждень Великого посту середпістям і зазвичай пекли з пшеничного борошна пісне обрядове печиво у формі хрестиків, яке називали «хрестами». Тримали це печиво до того часу, коли їхали в поле сіяти яровину. Перед тим як зробити засів, сівачі з’їдали по коржику, а один коржик клали на ріллю й обсівали «на добрі сходи і щедрий врожай».

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top