Сьогодні християни західного обряду святкують Різдво Христове

Сьогодні християни західного обряду святкують Різдво Христове

Народження Господа у Вифлиємі від Діви Марії є однією з найбільших урочистостей, яку відзначають усі християнські церкви (католицькі, православні та протестанти), а також низка держав та організацій світу.

Різдво Христове святкують 25 грудня за григоріанським і новоюліанським календарем; 7 січня – за юліанським календарем. Кульмінація свята – урочиста літургія, яку правлять напередодні, у Святий Вечір. Після служби християни збираються родиною на святу вечерю.

В Україні Різдво святкують ще з середньовіччя; цього року вперше обидві дати – 25 грудня і 7 січня – є святковими вихідними днями.

Період різдвяних свят триває до 6 січня за григоріанським календарем, і до 19 січня – за юліанським.

Президент України Петро Порошенко привітав українців західного обряду з цим великим святом. «Сердечно вітаю християн західного обряду з Різдвом Христовим! Бажаю щастя та добробуту кожній родині. А нашій державі – миру та процвітання!» – написав Порошенко на своїй facebook-сторінці.

У звернення з нагоди Різдва до українців глава держави нагадав, що сьогодні вперше як державне свято ми відзначаємо Різдво Христове за григоріанським календарем – разом із більшістю усього християнського світу, спільно з Європою. І додав:

«Але ми жодним чином не зазіхаємо на давню добру традицію святкувати Різдво 7 січня, шануємо її та поважаємо. Обирати собі календар – це є особисте право кожного, а от завдання держави – гарантувати таке право і дати можливість вибору.

Особисто я вирішив святкувати двічі. Тому сьогодні приєднуюся до вашого урочистого дійства. За два тижні українці знову співатимуть колядок і радітимуть народженню Спасителя світу. Як писав святий апостол Павло, ми, християни, – «одне тіло, один дух, один Господь, одна віра і одне хрещення».

Україна – унікальна в своїй віротерпимості й повазі до релігійних почуттів. Ми – це православні, греко-католики, римо-католики. Ми – ціле різнобарв’я протестантських церков. Ми – мусульмани та іудеї. Ми всі разом – українці».

«Нехай наша духовна праця та щирі молитви і надалі утверджують нетлінні християнські цінності. Хай завжди буде з нами і нашою улюбленою країною наш Господь! Як казав той же апостол Павло: «Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами!» Теплого Різдва, веселих свят, життя – щасливого й довгого!» – йдеться у зверненні. Учора римо-католицька спільнота Львова також розпочала святкування Різдва. У Латинському катедральному соборі (парафія Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, площа Катедральна, 1) відбулась традиційна Різдвяна урочиста Меса («Пастирка»), яку очолив Архієпископ РКЦ Мечислав Мокшицький.

Участь у Службі взяли представники УГКЦ – Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир.

«Сьогодні уся земля побачила свого Спасителя. Це найважливіший момент в історії нашого спасіння, це повнота часів. Народився Христос – Воплочене Слово, найбільша Божа відповідь на моральні питання людей. Божий Син прийшов до нас, щоб показати нам дорогу до самих себе. Як сонце є радістю для тих, хто за ним тужить, так і Господь є нашою радістю. Хочу звернутись до вас і всієї України. Переживаючи в черговий раз різдвяні свята, маю велику надію на відродження часу миру, щоб ми позбулись тіні війни і великого нещастя, яке вона несе з собою. Кожен народ має право на волю та мир, на краще життя для своїх громадян та вирішення своєї долі, Кожен, хто вірує в Ісуса Христа, має виконувати заповідь любові до ближнього і бути на сторожі миру», – наголосив у своїй проповіді Архієпископ РКЦ Мечислав Мокшицький.

gazeta.lviv.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top