Сьогодні у Буському районі вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Ольги Бурої

Сьогодні у Буському районі вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Ольги Бурої

Сьогодні, 22 липня, могло б виповнитися 34 роки Ользі Бурій – одній із Небесної Сотні, Герою України.
Вшановуючи світлу пам’ять нашої землячки з Ріпнова, голова районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда спільно з головою райдержадміністрації Олегом Ковалем, його заступником Тарасом Думою та завідувачкою сектору культури, молоді та спорту РДА Людмилою Ціхоцькою побували на сільському кладовищі с.Ріпнів, де помолилися та поклали квіти до могили.
Разом з керівниками могилу Ольги Бурої відвідала її старша сестра Марія.
Нагадаємо, що Ольга Бура, починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що Оля з чоловіком у Києві. Дівчина провела на Майдані всі три місяці – допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою, було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року у віці 27 років.
Доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців.
Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася.
✔️За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Ольги було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top