Сьогодні у Буську відбулося урочисте віче з нагоди відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР

Сьогодні у Буську відбулося урочисте віче з нагоди відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР

Сьогодні, 31 жовтня, біля пам’ятника Президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича в Буську, відбулося віче з нагоди відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР.

Участь у заході взяли представники районної та місцевої влади, громадськість міста та району, пластуни Станиці Красне НСОУ.
Корзини квітів від учасників урочистості до підніжжя пам’ятника Президентові ЗУНР поклали голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, пластуни.

 

 

 

 

 

 

Звертаючись до учасників заходу, очільник РДА Петро Мороз зазначив, що проголошення ЗУНР стало однією з найважливіших подій на шляху до здобуття української незалежності. “Важка ситуація, кровопролитна війна, зовнішні та внутрішні вороги не дали тоді можливості міжнародного утвердження ЗУНР. Однак, це була справжня держава, що охоплювала 70 тисяч квадратних кілометрів етнічних українських земель з населенням близько 6 мільйонів чоловік, мала органи управління (УНРада та Державний секретаріат, Президент) і Збройні сили (Українська Галицька Армія чисельністю понад 100 тисяч осіб).
І хоча ЗУНР проіснувала менше року, все ж у вирі політичної та військової боротьби ХХ століття Листопадовий чин став яскравим свідченням рішучості українців на шляху до створення незалежної соборної України”, – зазначив керівник у своєму виступі.
Надалі слово мав голова районної ради, історик за фахом Богдан Глова, який детально розповів присутнім про передумови проголошення ЗУНР у Львові, сам хід та наслідки історичних подій, які відбулися в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року, про творців нової держави, серед яких був наш земляк Євген Петрушевич –  президент ЗУНР.

Серед учасників заходу в Буську були 100 пластунів, які розпочали сьогодні традиційну щорічну теренову гру з нагоди 100-річчя ЗУНР. Керівник цієї громадської організації Людмила Гураш повідомила, що гра триватиме два дні. Водночас, пластуни відвідають музеї, переглянуть тематичний фільм про ЗУНР, побувають на могилі батьків Євгена Петрушевича, що знаходиться на місцевому кладовищі Буська.

Ведучою свята була методист РНД Ірина Калиновська.

busk-rda

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top