СЬОГОДНІ У ХРИСТИЯН СХІДНОГО ОБРЯДУ СТРАСНА П’ЯТНИЦЯ. У цей найскорботніший день року віряни згадують страждання на Хресті і смерть Ісуса Христа

Сьогодні у християн Cхідного обряду Cтрасна п’ятницяФото: ukr.media

У цей найскорботніший день року віряни згадують страждання на Хресті і смерть Ісуса Христа

У православних християн – найскорботніший день тижня перед світлим Христовим Воскресінням – Страсна п’ятниця. У храмах виносять плащаницю, яка символізує тіло Ісуса. Її тричі несуть довкола церкви, після чого ставлять посередині храму, серед білих квітів.

У п’ятий день страсної седмиці піст вважається особливо суворим. За стіл цього дня сідають лише після другої години дня.

Здебільшого обходяться городиною: навіть рибу вживати не можна. Гріхом вважається хатня робота. Заборонено шити чи прясти. А за народним віруванням, у Страсну п’ятницю не можна ще й співати.

Нагадаємо, у понеділок, 25 квітня, у християн східного обряду почався Страсний тиждень. Особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем – Великі четвер, п’ятниця та субота. У кожний з них на службах читаються уривки з Євангеліє, що розповідають про страждання Христа.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top