Сьогодні у Львові відзначили 155-річчя з дня народження президента ЗУНР Євгена Петрушевича

Сьогодні у Львові відзначили 155-річчя з дня народження президента ЗУНР Євгена Петрушевича

Сьогодні, 3 червня, на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Президента ЗУНР Євгена Петрушевича на честь 155-ї річниці з його дня народження. Зранку керівництво міста та області, духовенство, громадськість вшанували пам’ять на Личаківському кладовищі та поклали квіти до каплиці, де похований Євген Петрушевич.

О 12:00 заплановане проведення акції «Портрет Президента ЗУНР» для дітей з притулків і будинків сімейного типу у парку «На валах». Згодом — екскурсія «Місцями бойової слави ЗУНР» за маршрутом: парк «На валах» — львівська Ратуша — парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького (відвідування Міжнародного фестивалю ретро-автомобілів Leopolis Grand Prix 2018, фотографування із реконструкторами в одностроях Легіону УСС біля бронеавтомобіля часів Першої світової війни).

Довідково:

Народився Євген Петрушевич 3 червня 1863 року у Буську  в родині греко-католицького священика. Після закінчення Академічної гімназії і правничого факультету Львівського університету переїхав у Сокаль і відкрив там адвокатську контору.

Під час І світової війни, у 1914-1918 рр. – член Головної Української Ради та Загальної Української Ради. В 1917-1918 рр. – голова Української Парламентарної Репрезентації в австрійському парламенті. З 19 жовтня 1918 р. як президент Української Національної Ради проголосив створення на українських землях Австро-Угорщини Української держави. 4 січня 1919 року обраний у Станіславові (тепер Івано-Франківськ) Президентом Західноукраїнської Національної Ради.

Уряд Петрушевича припинив свою діяльність 15 березня 1923 року. До кінця свого життя Петрушевич перебував в еміграції у Берліні, співпрацював з Українським Національним Об’єднанням (УНО), іншими емігрантськими організаціями. Коли у вересні 1939 р. Німеччина напала на Польщу, надіслав уряду Гітлера протест. Помер 29 серпня 1940 р.

Був похований на берлінському цвинтарі римо-католицької катедри Cв. Ядвіги представниками УНО, які згодом встановили на могилі пам’ятник.1 листопада 2002 року перепохований на Личаківському кладовищі у Львові.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top