Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Чорнобильської трагедії

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 26 квітня, відзначається Міжнародний день пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах, запроваджений в пам’ять про події на Чорнобильській атомній електростанції.

Саме в цей день, у 1986 році на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 тис. осіб евакуювали із зон забруднення.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top