Сьогодні в Україні вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні в Україні вшанували пам’ять жертв політичних репресій. У Надбужжі районна влада з громадою та душпастирами спільною молитвою вшанувала па’мять репресованих…

Це День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.
Згідно з даними розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15 717 осіб, у 1937-му – 159537, в 1938-му – 106 096, в 1939-му – 11 744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му. Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.
День пам’яті жертв політичних репресій започаткований для гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними для радянської системи, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Заради відродження національної пам’яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства потрібно вшанувати пам’ять репресованих українців та передати історію про їх біль наступним поколінням українців.

У Буському районі пям’ятні заходи відбулися у селищі Красному та місті Буську

Сьогодні, 15 травня, до колишньої катівні НКВС у Буську по вул. Петрушевича прийшли керівники органів влади району та міста, установ та організацій, аби вклонитися світлій пам’яті невинних жертв комуністичного режиму, покласти квіти до меморіальної плити, запалити свічки, вшанувати замордованих бущан та жителів навколишніх населених пунктів хвилиною мовчання.c22ae1195b8a

«Говорити про майбутнє можна лише через призму історичної правди. Тому маємо пам’ятати про сотні тисяч репресованих та закатованих українців, про цю масштабну трагедію, яку принесли людству тоталітаризм і комуністична система, про те, аби в історії народів таке ніколи не повторювалось”, – зазначив голова РДА Петро Мороз .

 

УIMG_1596 селищі Красне громада на чолі з головою районної ради Богданом Гловою, місцевим священиком отцем Юрієм Толочним, головою Буської станиці Братства ОУН-УПА Мар’яном Длугошем зібралася біля могили останнього Головнокомандувача УПА Василя Кука та Пантеону слави, аби віддати шану Героям, згадати усіх, знищених комуністичним режимом українців, помолитися за упокій їх душ, покласти квіти.

Про трагічні сторінки історії українського народу нагадав усім учасникам поминального віче голова Буської РР Богдан Глова.IMG_1609

Настоятель храму св.Володимира о.Юрій Толочний закликав усіх пам’ятати про злочини комуністичного режиму і шанувати сьогоднішніх наших Героїв – захисників України .

На завершення поминального віче усі його учасники виконали Гімн України.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top