Сьогодні відбулась позачергова сесія Буської районної ради

 Сьогодні відбулась позачергова сесія Буської районної ради

Основним питанням порядку денного було питання про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік, зокрема співфінансуванння проектів-переможців конкурсу державного фонду регіонального розвитку.

Депутати одноголосно проголосували за виділення коштів для співфінансування обєктів у Буському районі, на яких буде проводитись реконструкція у 2018 році, а саме :

 – на реконструкцію басейну ДЮСШ з районного бюджету виділено 819 тис 600 грн,

 – на продовження реконструкції Красненської міської лікарні виділено 252 тис грн.

Голова Буської РДА Петро Мороз повідомив депутатам, що на 2018 рік із фонду ДФРР на Буський район передбачене фінансування у сумі 12 мільйонів гривень на 4 об’єкти. Для порівняння на сусідній Золочівський район виділено 7 млн грн, на Кам’янко-Бузький -6 млн, на Радехівський – 1 млн 389 тис грн. У загальному рейтингу у Львівській області по сумі виділених коштів на реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури Буський район займає 7 місце.

Депутати також одноголосно підтримали заяву, ухвалену Львівською обласною радою про несприйняття ухваленого Сеймом Республіки Польща законопроекту від 26.01.2018 «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів» та прийняли відповідну заяву Буської районної ради. У заяві зазначено:

«Буська районна рада висловлює своє категоричне несприйняття законопроекту, ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів».

Підтримуючи позицію Міністерства закордонних справ України, ми, депутати Львівської обласної ради, вимушені констатувати, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого двох сусідніх народів – польського та українського – продовжують політизуватися.

Категорично не сприймаємо чергової спроби нав’язати однобічне трактування історичних подій, у тому числі некоректного використання в офіційному документі Республіки Польща назви частини території сучасної України.

Хотіли б нагадати авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів у роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. У цьому контексті занепокоєння викликає намір зобразити українців виключно як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

Розраховуємо, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

Усвідомлюючи вразливість проблематики історичної пам’яті в житті українського та польського народів, закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин», – йдеться у заяві.

Також на сесії депутати прийняли рішення  про використання революційного прапора ОУН на території Буського району.

Згідно із цим рішенням, Буська районна рада рекомендує піднімати біля адміністративного будинку районної ради, а також будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, червоно-чорний прапор у певні дати, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті Героїв.

На знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань прапор має підніматися у траурному оформленні – з чорною стрічкою.

Районна рада рекомендує вивішувати червоно-чорний прапор 1 січня (день народження С.Бандери), 3 лютого (створення ОУН), 5 березня (річниця з дня смерті Романа Шухевича), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), четверта неділя травня (свято Героїв), 14 червня (день народження Є.Коновальця), 30 червня (проголошення Акту відновлення Української держави, день народження Р.Шухевича), 30 липня (створення УВО), 14 жовтня (День захисника України, День створення УПА).

Отож, районна рада рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань області вивішувати у ці дні на своїх будівлях червоно-чорний прапор.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top