Сьогодні вночі Україна перейде на літній час

Сьогодні вночі Україна перейде на літній час

Переведення годинників в Україні на літній час 2020 знову відбудеться. Традиційно в останню неділю березня на українців чекає процедура переходу на літній час.

У ніч із 28 на 29 березня 2020 року рівно о 3 годині в Україні відбудеться перехід на літній час. Для цього необхідно перевести стрілки годинника на 1 годину вперед.

Зверніть увагу, що робити це зовсім необов’язково вночі. Головне – не забути з самого ранку 29 березня перевести стрілки годинника. Інакше ви можете потрапити в комічну ситуацію через різницю в часі, наприклад, пропустите улюблений серіал або невчасно приготуєте обід.

Традиція переведення годинників вже понад століття хвилює різні країни, в тому числі й Україну. Спочатку головною метою переведення годинників на літній час вважалася економія енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці і дозвілля. У багатьох країнах літній час так і називається – «daylight saving time» (DST) – тобто час, що зберігає денне світло.

В Україні переведення годинників здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

На сьогоднішній день існує багато суперечок про доцільність зміни часу і його негативний вплив на здоров’я людей. Адже коли переводять годинники, людині необхідний певний період для адаптації і перебудови організму на новий ритм життя. Таким чином, переведення годинників на літній час часто провокує перебої в режимі сну, збільшення втоми, зниження захисної реакції організму, прояв стресів. До того ж цей день припадає саме на період карантину, Великого посту і сезон авітамінозу, коли організм ослаблений після зимового сезону.

Щоб під час переведення годинників на літній час було легше адаптуватися до нового режиму, можна виконувати нескладні правила. Слід повноцінно відпочивати, правильно харчуватися і менше піддаватися стресам. А за кілька тижнів до 29 березня постаратися раніше лягати спати.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top