Спалювання сухої трави – заборонене і карається законом! У Надбужжі працюватимуть рейдові групи з охорони навколишнього природного середовища

Спалювання сухої трави – заборонене і карається законом!

У Надбужжі працюватимуть рейдові групи з охорони навколишнього природного середовища упродовж пожежонебезпечного періоду, які здійснюватимуть заходи держконтролю на території району щодо виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства, притягнення винних осіб до відповідальності та проведення роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування.

Прикро, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі та комахи, а головне завдається велика шкода здоров’ю людей.

Початок осені – це період максимальної активізації паліїв післяжнивних залишків та бур’янів, як у фермерських господарствах так і в приватному секторі. Ця проблема постає щороку по всій території Буського району та й області в цілому. Нажаль, ми вже звикли, що восени населені пункти і автодороги нашого району оповиті густим димом. Окрім підвищення рівня аварійності на автошляхах, непоправній шкоді екології, такий дим ще й завдає значної шкоди здоров’ю людей!

Сьогодні, 6 вересня, у Буській РДА з приводу такої важливої проблеми відбулося засідання районної комісії ТЕБ і НС. Участь в обговоренні шляхів вирішення проблеми із самовільним спалюванням післяжнивних залишків взяли: голова Буської РДА Петро Мороз, заступник голови райради Роман Фурда, працівники обласної екологічної інспекції, районні надзвичайники, полісмени та громадські інспектори з охорони довкілля.

Після тривалого обговорення комісія прийняла спільне рішення організувати у Надбужжі роботу рейдових груп з охорони навколишнього природного середовища упродовж пожежонебезпечного періоду, які здійснюватимуть заходи держконтролю на території району щодо виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства, притягнення винних осіб до відповідальності та проведення роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування. Також за осередками самовільного спалювання стежитимуть і районні полісмени, які фіксуватимуть такі факти та повідомлятимуть інспекторів з охорони довкілля.

До уваги громадян району!

-самовільне випалювання рослинності або її залишків, в тому числі стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу – тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(170-340  грн.) і на посадових осіб – від 850 до 1190 грн.(ст.77-1 КУпАП);

порушення правил поводження з побутовими відходами, а саме: порушення  правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів – тягне за собою накладення штрафу на громадян і на посадових осіб – від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.), на суб’єктів підприємницької діяльності-від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.)  (ст.82 КУпАП);

знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах без відповідних дозвільних документах, а також невжиття заходів для їх охорони – передбачає накладання штрафу на громадян від 170 до 510 грн., на посадових осіб – від 510 до 850 грн., (ст. 153 КУпАП).

Шановні громадяни!   Не спалюйте стерню, опале листя, суху траву  та дрібне сміття! Не завдавайте шкоди здоров’ю людей   і навколишньому середовищу!  Пам’ятайте, що за такі дії  порушників притягують до адміністративної відповідальності.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top