Сплата єдиного соціального внеску – запорука гідної пенсії
Сплата єдиного соціального внеску – запорука гідної пенсії
Управління соціального захисту населення Буської РДА повідомляє, що дотримання законодавства в питаннях нарахування заробітної плати, (у розмірі не менше мінімальної) і її легалізація – основні умови соціального захисту населення.
Зважаючи на зміни, внесені до законодавства про пенсійне забезпечення, все більше уваги приділяється страховому стажу. Страховий стаж — це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок (ст. 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Таким чином, наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.
Своєчасна сплата страхових та єдиного соціального внесків безпосередньо впливає на повноту зарахування страхового стажу. У разі, якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на найманих працівників ( основні причини – виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, нарощування боргів з виплати заробітної плати та сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачено внески, не включатимуться до розрахунку страхового стажу найманого працівника, цей заробіток не буде врахований для розрахунку пенсії. Простіше кажучи, роботодавець “краде” у свого працівника майбутню пенсію. Як відомо, пенсії “в конвертах” не буває.
Дуже важливо, щоб при неповній зайнятості працівника, у разі, якщо сума нарахованої заробітної плати є нижчою за розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець нараховував і сплачував єдиний соціальний внесок у розмірі не нижче мінімального. Лише у такому випадку до страхового стажу буде зараховано повний місяць.
На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.
Фізичним особам-підприємцям слід обов’язково врахувати той факт, що обов’язок сплати ЄСВ не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності, а період, за який єдиний внесок заборгували, не буде зарахований до страхового стажу аж до повного погашення боргу.
Для зарахування періоду діяльності до страхового стажу підприємці повинні дотримуватися таких законодавчих вимог:
– сплачувати ЄСВ в розмірі, не меншому, ніж 22% мінімальної зарплати, яка з 01.01.2019 р. становить 4173 грн., а отже, мінімальний єдиний (страховий) внесок – 918,06 грн. на місяць;
– вчасно подавати та коригувати річну звітність про нарахування ЄСВ до територіальних органів фіскальної служби.
Розмір пенсії безпосередньо залежить від розміру офіційно нарахованої заробітної плати. Зверніть увагу на це вже зараз.
В кожного громадянина є можливість безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу, у тому числі розмір нарахованої заробітної плати та сплачені страхові внески. Для цього необхідно зареєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) та зайти до свого особистого кабінету.
Comments