Страсна або Велика п’ятниця – один з найскорботніших днів Великого посту

Страсна п’ятниця 2020: що обов’язково потрібно зробити сьогодні, всі традиції

Страсна п’ятниця – найбільш траурний для християн день у році

Страсна п’ятниця 2020 за церковним православним календарем відзначається цьогоріч 17 квітня, за два дні до Великодня. Цей день має величезне значення на Страсному тижні – віруючі сьогодні згадують про страждання Ісуса Христа, які Син Божий прийняв за всіх людей.

Що можна і суворо заборонено робити в цей день, традиції, обряди та прикмети Страсної п’ятниці, як привітати рідних і близьких з цим днем – читайте в нашому матеріалі.

Згідно священного писання, в цей день Спаситель пройшов свою хресну путь від засудження до розп’яття на Голгофі. Сьогодні – найжалобніший, але водночас і світлий день, адже Ісус виконав велике пророцтво, заплативши за гріхи людей, ціною страшних страждань і життя. І цей подвиг християни не забудуть ніколи.

Що обов’язково треба зробити сьогодні, традиції та обряди

Головним обрядом у п’ятницю, безумовно є вечірнє богослужіння з виносом плащаниці. Це відбувається на вечірній службі в церкві. Але цього року через карантин літургію краще подивитися по телевізору або в інтернеті.

В цей день потрібно дотримуватися найсуворішого посту. Дозволяється лише хліб та вода, та й то після вечірньої служби. Сьогодні потрібно присвятити себе роздумам над подіями цього дня, які описуються в Євангелії.

У Страсну п’ятницю дозволяється пекти паски – це єдина робота, на яку не накладається заборона. Але перед тим, як взятися за тісто, потрібно обов’язково прочитати “Отче наш”.

Вважається, що після п’ятничної служби потрібно принести в будинок дванадцять свічок, поставити вдома і дати догоріти до кінця. Наші предки вірили, що щастя і достаток в домі будуть всі 12 місяців. Але знову ж таки в цьому році краще утриматися від такого обряду.

Прикмети і повір’я у Страсну п’ятницю

Якщо сьогодні увіткнути в Землю залізний предмет, то на того, хто це зробить обрушитися страшне нещастя. Тому роботи на городі з лопатами, сапами та іншим інвентарем заборонені.

Хліб, спечений сьогодні, вважається Священним, він цілий рік може не пліснявіти.

Також вірили, що якщо повісити білизну в цей день, то на ній можна побачити криваві плями.

Якщо мама відлучить дитину від грудей у цей день, то малюк виросте здоровим і сильним богатирем.

В цей день потрібно подивитися у вікно, і за тим, кого ви помітили першим, можна судити, яким буде рік. Молодого чоловіка – до щастя і достатку, дружну молоду сім’ю – до миру й злагоди в родині, а от побачена за вікном стара жінка – до неприємностей вдома і на роботі.

Людина, що вживатиме у цей день алкоголь, може потрапити в алкогольну залежність.

Народні погодні прикмети 16 квітня

  • Сонячний день на Страсну п’ятницю – буде урожай хлібних злаків.
  • Якщо сьогодні тепло – весна далі буде така ж тепла.
  • Похмурий день – город заросте бур’янами в цьому році.
  • Дощ пішов – весна теж буде сирою і дощовою.

Що суворо заборонено робити сьогодні

Сьогодні не можна співати, веселитися, гуляти, пити алкоголь і віддаватися любовним утіхам. Вважається, що людина, яка у Страсну п’ятницю веселиться, весь рік буде плакати.

Не можна виконувати будь-яку роботу – прати, прибирати, готувати (за винятком пасок), працювати в саду або городі. Будь-які рослини, посаджені в цей день, загинуть (крім петрушки – вона дасть подвійний урожай).

Не можна торкатися гострих металевих предметів, встромляти їх у землю. Звідси й заборона на стрижку, обрізання нігтів і так далі. Навіть хліб сьогодні потрібно ламати, а не різати.

Не можна проводити обряд вінчання і хрещення (ця заборона стосується всього Страсного тижня). Якщо ж яке-небудь сімейне свято випадає на цей день – його потрібно перенести.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top