Субсидії по-новому. Що змінилось у Порядку надання житлових субсидій з 1 вересня 2017 року? Коментар начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Василя Стецика

Субсидії по-новому. Що змінилось у Порядку надання житлових субсидій з 1 вересня 2017 року? Коментар начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Василя Стецика

Субсидії по-новому. Що змінилось у Порядку надання житлових субсидій з 1 вересня 2017 року? Коментар начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Василя Стецика.

1. Субсидія не може призначатись одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

Ця норма Закону стосується осіб, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію і яким за рішенням комісії призначається субсидія на підставі акта матеріально-побутових умов проживання.
Тепер такі особи, при поданні документів для призначення субсидії за фактичним місцем проживання повинні долучити довідку, що їм не надається субсидія за місцем їх реєстрації.
2. Врегульоване питання надання (виплати) субсидій у разі смерті заявника.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (світло, газ, вода), надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
У разі смерті особи, якій буде призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого палива готівкою, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.
3. Врегульовано питання надання субсидій для недієздатних осіб працездатного віку над якими встановлено опіку.

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.
4. Змінено період врахування доходів для призначення субсидій.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, врахувати доходи за третій – четвертий квартал попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.
5. Змінено умови призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг.

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто у разі інформації від підприємств надавачів послуг про наявну заборгованість з оплати за газ, електроенергію, воду, загальна сума якої перевищує 340 грн. – субсидія не призначається.
Отримувач субсидії зобов’язаний інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.

6. Змінено соціальні нормативи для користування послугами газопостачання:

за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання було 4,4 куб. метра на одну особу на місяць, а стало – 3,3 кубометра;
за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача було 7,1 куб.метра на одну особу на місяць, стало – 5,4 кубометра;
за наявності газової плити та газового водонагрівача було 14 куб.метрів на одну особу на місяць, стало – 10,5 кубометра.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top