Свято у селі Переволочна
Свято у селі Переволочна
Сповідуючи традицію, громада Переволочна відзначає День села 14 жовтня. До цього дня готувалися заздалегідь і чекали на нього з нетерпінням.
Після Богослужіння у церкві жителі села і його гості урочистим ходом ішли до фігури Матері Божої Покрови, яка є покровителькою нашого села. Отець Степан Собків відслужив молебень до Пресвятої Покрови. Молилися за Україну, за мир, за дітей і єдналися у молитві серця.
Громада привітала сільського голову Колещука В.С. запашним короваєм. Василь Степанович поділився з усіма планами по благоустрою села.
До свого свята село оновилося: на кошти з обласного бюджету проведено реконструкцію Народного дому. Виконано заходи по благоустрою села за кошти Агро ЛВ «Лімітед» і кошти сільської ради. Були на святі і подарунки: підприємці подарували живу музику, а футбольна команда «Дружба» – перемогу у матчі з рахунком 4 :0.
Село живе своїми турботами про землю і хліб насущний. Усе іде по колу: оранка, сівба і турботи від врожаю до врожаю.
У День Захисника України громада села Переволочна вшанувала воїнів АТО: Підгірняка П.С., Мандибуру С.І., Гузара П.М., Чаплю С.В., Коваля О.М.
Школярі вітали захисників квітами і дарували щирі слова вдячності за мирне небо.
І полинула на схід пісня-молитва з проханням: «Повертайтеся живими додому!»
Ведуча свята директор Народного дому Боднарчук Надія запросила усіх на виставку «Дари осені», яку підготувала бібліотекар Гудзь Г.С. на виставці були представлені старовинні рушники з бабусиної скрині, вишивки сільських майстринь, овочі та фрукти , квіткові композиції. Школярі підготували експозицію «Умілі руки творять дива».
Співав народний ансамбль «Джерело» про козацьку славу і повстанську звитягу, і цвіла на вустах прожита доля.
Учні місцевої школи дарували рідному селу свою любов, свої серця, свої пісні.
Окрасою свята став виступ ансамблю народних інструментів у складі школярів: Іваськіва М., Пастушин І., Підставського С., Мисака В., Чаплі Д., Мисак М.П. (керівник Мисак О.Є.).
Свято цвіло радістю і дзвеніло піснями.
Гудзь Л.І.
Comments