У Буській гімназії відбулася просвітницька зустріч «Україна – єдина, соборна держава», флешмоб, класні години до 100-річчя Соборності

У Буській гімназії відбулася просвітницька зустріч «Україна – єдина, соборна держава», флешмоб, класні години до 100-річчя Соборності

22 січня 1919 року відбулася важлива історична подія. У Києві на майдані біля Софійського собору було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Цьогоріч учні Буської гімназії вкотре долучилася до урочистостей з нагоди Дня Соборності України. 18 січня у Краєзнавчому музеї школи учителі історії Т. Баглай, А. Курчаба, Л. Юрко та старшокласники провели просвітницьку зустріч «Україна – єдина, соборна держава» до 100-річчя возз’єднання українських земель в єдину державу.
У своїх виступах учасники заходу обговорювали процеси історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність. Зокрема, зупинилися на питаннях щодо проголошення Четвертого Універсалу УЦР та його історичного значення, Олена Бабійчук (5(9) клас) ознайомила присутніх з хронологією підписання та проголошення Акту Злуки. Л. Юрко розповіла про історію відзначення дня проголошення Акту Злуки та відродження святкування його у незалежній Україні. Виступи супроводжувалися переглядом фото та відеоматеріалів.
На завершення учасники заходу провели флешмоб біля пам’ятника Є.Петрушевичу, утворивши символічний живий ланцюг єдності, та виконали Державний гімн України.

З 15 січня в НВК діє виставка літератури, документів та фотоматеріалів, присвячених знаковим подіям і визначним постатям Української революції 1917 – 1921 років «Вони творили державність України», яку оформила шкільний бібліотекар Г.М. Квасниця.
У понеділок, 21 січня учні 6(10) класу та їх класний керівник О. Білінська провели тематичну інформхвилину «Нам берегти тебе, Соборну і єдину Україну!». Старшокласники читали поетичні рядки і виконували пісні про Україну. Учні закликали плекати все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.
Завершальним акордом відзначення в НВК 100-річчя з нагоди підписання Акту Злуки стало проведення акції «З Днем Соборності, Україно!». Гімназисти виготовили вітальні листівки, зі змістом яких учителі, учні та їх батьки зможуть ознайомитися протягом тижня.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top