У Буській районній бібліотеці для дітей відбулася низка заходів до дня народження Кобзаря

У Буській районній бібліотеці для дітей відбулася низка заходів до дня народження Кобзаря

У березневі дні українці усього світу вшановують свого національного Генія, Пророка, Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. До 204-ої річниці від дня його народження працівники Буської районної бібліотеки для дітей провели низку заходів.

В читальному залі було оформлено виставку-інсталяцію «Володар у царстві духа», для молодших школярів – «Маленьким – про Великого Тараса». Бібліотекар 1-4 класів Надія Островська провела з третьокласниками Буської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 літературне турне «Сторінками долі Кобзаря». У ході заходу акцентувалася увага на важливих моментах життєвого шляху поета, було використано матеріали з книг С.Васильченка «В бур’янах», Д.Іваницької «Тарас Шевченко – дітям», В.Левицької та Т.Катіної «Тарас Шевченко і я». Діти також пізнали багату літературно-мистецьку спадщину Т.Шевченка. В їхній уяві Кобзар постав не лише визначним поетом, але й талановитим художником, адже у його мистецькому доробку налічується більше тисячі робіт. Бібліотекар продемонструвала присутнім репродукції автопортретів та найвідоміших живописних полотен : «Катерина», «Циганка-ворожка», «На пасіці», «Селянська родина» та інші. Учасники заходу декламували вірші поета, а Вікторія Околіта акапельно виконала пісню «Садок вишневий коло хати».
Для восьмикласників Буської ЗОШ І-ІІІст.№2 працівники бібліотеки підготували літературно-мистецьку вітальню «І генії кохали теж…». Іванна Якимишин цікаво розповіла присутнім про жінок, які певною мірою мали вплив на творчість Т.Шевченка. Значне місце у його поетичному доробку займає лірика, присвячена першому юному коханню – Оксані Коваленко («Мені тринадцятий минало…», «Ми вкупочці колись росли», «Мар`яна –черниця») . На ліричні шедеври надихали поета Ганна Закревська, Марія Максимович, Агафія Ускова, княжна Варвара Рєпніна, Ликера Полусмак, Катерина Піунова та інші. Їхні образи Т.Шевченко увічнив не тільки у слові, але й на полотні. Діти не лише побачили портрети цих жінок, але й почули присвячені їм поетичні рядки: «Якби зустрілися ми знову», «Моя ти любо! Мій ти друже!», уривок з поеми «Тризна» та інші. Присутні мали змогу переглянути відеоролик «Жінки у житті Т.Шевченка», де поряд із зображеннями поетових муз були представлені портрети багатьох інших жінок, написані рукою художника. Отож, любов у житті Т.Шевченка була не лише найбільшою наснагою до творчості, але й великою особистою журбою.

                                                         /Галина Гораль, заст. директора

Буської ЦБС по роботі з дітьми/

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top