У Буському деканаті відбувся деканальний соборчик на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

У Буському деканаті відбувся деканальний соборчик на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

Влітку у Львові відбудеться Патріарший собор УГКЦ. Востаннє такий з’їзд відбувся п’ять років тому в Івано-Франківську. Ця значима релігійна подія триватиме впродовж 26-29 серпня. Під час чотирьох днів майбутнього форуму учасники говоритимуть про світову еміграцію поселень церкви та їхню єдність.

На цьому наголошує глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук: «Тема еміграції на сьогодні є викликом. І з поміччю Божої благодаті ми хочемо перетворити його у благословення та нагоду. Але це можливо тоді, коли кожен із нас гідно відповідає на цей виклик. Тому девізом Патріаршого собору є фраза: «Твоя церква завжди і всюди з тобою».

Нагадаємо, Патріарші собори відбуваються один раз на п’ять років. Минулого разу такий релігійний форум організували в Івано-Франківську. До участі запрошують єпископів Української греко-католицької церкви, представників духовенства й інститутів богопосвяченого життя, ректорів духовних семінарій, мирян єпархій і екзархатів з України та з-за кордону.

Такій величній події предують Єпархіальні собори та Деканальні соборчики

Сьогодні, 18 лютого, у Буському деканаті відбувся такий деканальний соборчик. Захід провели у актовій залі Буського районного Народного дому. 15 душпастирів разом із своїми парафіяльними вірянами склали спільну молитву та обговорили процеси еміграції, поселення та глобальної єдності УГКЦ.

На початку собору декан Буського деканату УГКЦ о. Володимир Залуцький разом з усіма присутніми спільно помолилися Молебен до Пресвятої Богородиці, молитовно згадали сучасних воїнів-захисників нашої держави та вшанували поминальною молитвою Героїв Небесної Сотні. Згодом, після вступного привітального слова отця-декана доповідачі та присутні у залі десятки вірян обговорили сучасні виклики, з якими зустрічається ревний християнин у сьогоденні. Основними запитаннями для  обговорення були: незворотні процеси еміграції бущан та українців загалом; як українець дає собі ради на чужині завдяки вірі та церкві; чому в процесі асиміляції у чуже суспільство українці забувають про свої вірування та свою церкву та інші.

Душпастирі-промовці: отець Юрій Годісь, отець Євген Мигаль та отець Михайло Смачило, спільно із присутніми шукали відповіді на запитання – “Де ми є?”, “Хто ми є?”, “Як нам далі діяти?”. Записи цих виступів наших душпастирів ми обов”язково подамо в етерах Буського Радіо 87.5FM.

Історіями збереження своєї віри та української культури поділилися й віряни надбужжя, зокрема, досвідчений журналіст-радійник Леся Дацко. Пані Леся розповіла про релігійне життя своїх рідних та близьких у Фінляндії та продемонструвала добірку світлин з життя невеликої української громади у цій країні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше світлин тут

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top