У Буському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги підвели підсумки роботи у 2017 році

У Буському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги підвели підсумки роботи у 2017 році та окреслили плани на 2018

11 січня у приміщенні Буського місцевого центру БВПД відбувся підсумковий круглий стіл за участі керівництва установи та районних журналістів. Начальник Буського МЦ Іван Скочко окреслив завдання, які реалізовувались упродовж 2017 року, зокрема, надання первинної та вторинної правової допомоги, посилення правової спроможності громад, правовий супровід процесів, що проходять в органах місцевого самоврядування тощо.

У своєму звіті за 2017 рік Іван Скочко висвітлив статистичну інформацію щодо основних напрямків діяльності Місцевого Центру та Бюро.

  • Загальна кількість звернень клієнтів (Місцевий центр + Бюро правової допомоги) – 5686.

Основні показники по Буському районі:

  • Кількість звернень клієнтів – 1012;
  • Надано консультацій, роз’яснень з правових питань – 835;
  • Прийнято письмових звернень про надання БВПД – 177;
  • Кількість рішень про надання БВПД – 163:

в тому числі в розрізі вразливих категорій громадян:

  • Ветеранам війни (учасникам АТО) – 78;
  • Особам з малозабезпечених сімей – 56;
  • Інвалідам – 25;
  • Дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах – 3;
  • Особам, які звернулися для отримання статусу ветерана війни – 1.
  • Кількість виданих доручень адвокатам – 81;
  • Кількість виданих довіреностей представникам центру – 91;

Найбільш поширені питання, з якими звертаються клієнти:

  • соціальне забезпечення (перерахунок пенсії, державної соціальної допомоги, оформлення пільг);
  • спадкове (визначення додаткового строку для прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно);
  • сімейне (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ спільного майна подружжя);

цивільне (встановлення факту належності правовстановлюючих документів тощо).

Розповів Скочко Іван Ярославович і про районну програму сприяння доступу населення до безоплатної правової допомоги на 2018 рік.

«Програма сприяння доступу населення до безоплатної правової допомоги Буського району на 2018 рік.» передбачає створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної первинної  і  вторинної правової допомоги. Метою цієї Програми є розроблення та здійснення комплексу заходів організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги.

Завдання програми:

  • Проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій;
  • Забезпечити доступ до системи надання безоплатної правової допомоги для громадян віддалених населених пунктів Буського району та осіб з особливими можливостями;

•             Запровадження механізму безперервного навчання, зокрема, професійної підготовки та підвищення кваліфікації адвокатів, залучених до надання безоплатної правової допомоги, працівників органів державної влади та службовців органів місцевого самоврядування і громадських організацій

Перспективні напрямки роботи у 2018 році.

Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Буського МЦ Іван Закала окреслив перспективні напрямки роботи у 2018 році у світлі реформ децентралізації та розповів про правопросвiтницький проек «Я маю право!». Презентацію успішних справ Буського МЦ з захисту прав громадян провів начальник відділу представництва Володимир Романко.

Вiдповiдно до наказу Мiнiстерства юстицiї України  «Про затвердження Плану заходiв Мiнiстерства юстиції України реалізації правопросвiтницького проекту «Я маю право» 2017- 2019 роках, передбачається:

  1. Проведення інформаційно-просвітницьких компаній.
  2. Розробка та розповсюдження серед населення, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів інформаційних друкованих та електронних матеріалів, зокрема, буклетів, бюлетенів, брошур, на правову тематику відповідно інтересів цільової аудиторії.
  3. Розробка та розповсюдження серед населення, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів інформаційно – друкованого видання на правову тематику відповідно інтересів цільової аудиторії.
  4. Розміщення зовнішньої реклами, як соціальної (зокрема, біг-бордів, плакатів, сіті-лайтів) на вулицях, в громадському транспорті, в громадських місцях.
  5. Висвітлення заходів з реалізації проекту в засобах масової інформації, в соціальних мережах та на веб- сайтах.
  6. Організація виступів у ЗМІ з питань роз’яснення громадянам гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя.
  7. Створення та трансляція соціальних відеороликів на правову тематику у ЗМІ в громадському транспорті та громадських місцях.
  8. Опитування та заміри громадської думки.
  9. Заходи спрямовані на удосконалення правової освіти
  10. Проведення навчань з прав людини для представників юридичних служб органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
  11. Забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та її розвиток.
  12. Забезпечення роботи мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги.
  13. Організація надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення.
  14. Проведення консультацій жителів сільської місцевості з метою запобігання порушення їх прав, гарантованих Конституцією України та законами у різних сферах життя.
  15. Заходи спрямовані на роботу з окремими категоріями осіб.
  16. Забезпечення проведення роз’яснювальної роботи в місцях виконання покарань, в центрах пробації з питань реалізації захисту прав людини.

На реалiзацiю правопросвiтницького проекту «Я маю право!» у 2018 році Буським МЦ буде створенно 100 дистанційних точок доступу до безоплатної правової допомоги, розповсюджено біля 1000 буклетів правового спрямування, надруковано в ЗМІ біля 80 статей з роз’яснення громадянам гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя, організовано надання адресної безоплатної правової допомоги 4800 незахищеним верствам населення, організовано 60  виїзних прийомів громадян, проведенно 20 навчань з прав людини, проведено 50  консультацій жителів сільської місцевості, 20 разів проведено  роз’яснювальну роботу в центрах пробації , розповсюджено 200 плакатів та 200 сіті-лайтів правового спрямування,  проведено 4 опитування та заміри громадської думки, 10 разів розмістити в ЗМІ відеоролики правового спрямування та інші заходи.

План роботи на 2018 рік. Основні показники.

Завдання 1.1 Проведення правопросвітницьких заходів для громад та спільнот, зокрема щодо можливостей для вирішення правових питань; змісту основних реформ, що проводяться Урядом України

  1. Моніторинг діяльності органів влади новоутворених громад (моніторинг актуальних питань  в територіальних громадах, правових консультацій та інформації для їх вирішення) формування та підтримка в актуальному стані «карти правових потреб»
  2. Проведення та участь в  робочих зустрічах, круглих столах, конференціях, брифінгах, тощо з залученням партнерів: органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, прокуратури, СБУ, Національної поліції, ГТУЮ, пенсійного фонду, соціальних служб, фонду зайнятості, тощо
  3. Організація комунікативних заходів у сфері захисту прав, свобод і законних інтересів осіб для конкретних цільових аудиторій, в т.ч. учасників АТО, малозабезпечених осіб, безробітних,  жертв насильства в сім’ї, дітей-сиріт,  внутрішньо переміщених осіб, пацієнтів геріатричних закладів, осіб з особливими потребами, біженцями

Завдання 1.2 Розвиток мережі партнерів та незалежних провайдерів надання БПД, налагодження співпраці із ними та надання методичної допомоги з метою удосконалення надання ними БПД

  1. Участь в роботі колегіальних та інших органів (у заходах місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування та партнерських ГО), в т.ч. надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування щодо створення ними спеціалізованих установ з надання БПД
  2. Актуалізація паспорту громад
  3. Розширення співпраці в межах підписаних партнерських угод та меморандумів.
  4. Розробка методичних матеріалів для поширення серед партнерів та незалежних провайдерів БПД.

Завдання 1.3 Проведення інформаційно-роз’яснювальних та комунікативних заходів

  1. Інформаційні кампанії, в т.ч. з залученням реклами міського типу, зокрема, біл-борди, сіті-лайти, банери, з використанням буклетів, брошур, плакатів, вуличного інформування та флешмобів
  2. Публікації з актуальних питань в друкованих ЗМІ та на офіційних сайтах провайдерів
  3. Виступи в ЗМІ: телебачення, радіо, інтернет-ресурси
  4. Розповсюдження інформаційних матеріалів під час проведення заходів для цільових аудиторій: засуджених, пенсіонерів, осіб з особливими потребами, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, ВПО, учасників АТО, тощо
  5. Презентаційні заходи роботи за результатами діяльності РЦ/МЦ/БПД для громад, партнерів та ЗМІ
  6. Участь у проведенні Всеукраїнського тижня права

Завдання 1.4 Розширення доступу до БПД шляхом, зокрема, забезпечення роботи дистанційних пунктів доступу до БПД та виїздів мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян)

  1. Організація роботи та  моніторинг діяльності мобільних пунктів, організованих МЦ, зокрема: центри зайнятості, сільські та селищні ради, лікарні, ЦНАПи, територіальні центри для одиноких та інвалідів, школи-інтернати, санаторії, геріатричне відділення, заклади пенітенціарної служби, військові частини та ін.
  2. Моніторинг та організація роботи діяльності дистанційних  пунктів, організованих МЦ, зокрема, у службі у справах дітей, сільські та селищні ради, центр зайнятості
  3. Виїзний прийом громадян керівництвом РЦ, МЦ, а також спільні прийоми з партнерами

Завдання 1.5 Забезпечення належної якості послуг, що надаються клієнтам системи БПД

  1. Проведення статистичного аналізу роботи адвокатів та працівників МЦ, які надають послуги клієнтам системи БПД
  2. Проведення моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання БВПД у кримінальному, цивільному, адміністративному процесах та стандартів якості представництва працівниками МЦ, які надають послуги клієнтам системи БВПД
  3. Систематизація та узагальнення прикладів успішного захисту та представництва інтересів, кращих практик адвокатської діяльності

Завдання 1.6 Забезпечення надання БВПД

  1. Прийняття обґрунтованих рішень щодо надання БВПД
  2. Здійснення перевірок актів виконаних робіт та своєчасне проведення оплати праці адвокатів
  3. Складення документів правового та процесуального характеру за зверненням суб’єктів права на БВПД та здійснення представництва інтересів осіб суб’єктів права на БВПД
  4. Консультування
  5. Забезпечення безперебійної роботи офісів. Матеріально-технічне забезпечення офісів

Завдання 2.1 Розвиток людських ресурсів, в тому числі пулу юристів місцевих центрів (відділи БППД, представництва, правопросвітництва та бюро) для виконання функції представництва

  1. Організація роботи створеної спільно з партнерами експертної групи фахівців для ефективного реагування на проблемні питання
  2. Організація роботи створених з працівників МЦ пулів юристів – практиків для узагальнення успішних практик ведення справ
  3. Проведення семінарів для працівників ОМС, ОДВ, бібліотек, вчителів права

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top