У Буському районі чотирьох людей госпіталізували із вірусним гепатитом А
У Буському районі чотирьох людей госпіталізували із вірусним гепатитом А
18 грудня чотирьох жителів селища Красне госпіталізували із діагнозом «вірусний гепатит А». Двоє із госпіталізованих – діти. Інфіковані, наразі перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Буської районної лікарні.
У департаменті цивільного захисту зазначають, що в період з 5 жовтня до 17 грудня до Буської ЦРЛ доставили вісьмох жителів смт Красне, з них четверо дітей, у яких було діагностовано вірусний гепатит А.
У селищі міського типу проводять комплекс протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації спалаху хвороби.
Що таке вірусний гепатит та які його стадії?
Гепатит – це запалення печінки, яке може мати різні причини. Виділяють гостру і хронічну форму гепатиту. Гостра форма гепатиту зазвичай спричиняється вірусами або отруєннями сильними отрутами (наприклад, блідою поганкою). У цьому випадку стан хворого швидкого погіршується, у нього підвищується температура, з’являються болі в правому підребер’ї, сеча темніє, а кал світлішає. У деяких випадках розвивається жовтяниця – шкіра набуває жовтуватий колір. Зазвичай гострий гепатит закінчується повним одужанням хворого, але в деяких випадках він переходить у хронічну форму. Хронічна форма протікає практично безсимптомно. Це робить хронічний гепатит небезпечним захворюванням, яке часто залишається недіагностованим, але при цьому завдає значної, іноді невиправної шкоди здоров’ю. Клітини печінки заміщуються сполучною тканиною, і розвивається цироз. Крім того, хронічний гепатит підвищує ризик появи раку печінки. Лікування хронічного вірусного гепатиту – тривалий і дорогий процес.
Зазначимо, що гепатит А (хвороба Боткіна, інфекційний гепатит) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки. Інфекція потрапляє в організм людини з їжею або водою. Інфікування також можливе шляхом близького контакту з хворим. Інкубаційний період складає від двох до шести тижнів. Хвороба триває в середньому близько 40 днів. Ранні симптоми нагадують грип. У хворого підвищується температура, він страждає від блювоти і діареї, відчуває ломоту в тілі, тупий біль у правому підребер’ї. У крові значно підвищується концентрація аланінтрансферази – печінкового ферменту. Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет. Діти старші 1 року зазвичай переносять гепатит А набагато легше, ніж дорослі. Проти хвороби існує вакцина, яка вводиться двократно з інтервалом в 6-12 місяців. Зазвичай у дітей не виникає симптомів, але вони можуть інфікувати інших людей. Перехворівши один раз, людина набуває імунітет проти гепатиту А на все життя.
Comments