У Буському районі призупинене навчання у п’ятьох школах у зв’язку із підвищенням рівня захворюваності на грип і ГРВ
У Буському районі призупинене навчання у п’ятьох школах у зв’язку із підвищенням рівня
захворюваності на грип і ГРВІ
Буським районним лабораторним відділенням Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ Цкраїни» проводиться постійний моніторинг захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в районі в розрізі вікових груп з метою своєчасного реагування на ускладнення епідситуації.
Впродовж останніх тижнів спостерігається поступове зростання рівня захворюваності. За підсумками моніторингу 5 тижня (з 25.01.2019р. по 31.01.2019р.) на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип захворіло 249 осіб, дітей до 17р. – 159, що на 15 випадків більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 537,82 при епідпорозі 403,4, має місце перевищення епідпорогу по району на 33,3%. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 64%. У віковій групі 0-14 років відсоток захворілих дітей становить – 58,2%, 7-14 років – 27,3%. У порівнянні з минулим тижнем рівень загальної захворюваності ГРІ, грип збільшилась на 10,6%, а серед дитячого населення на 10,4 %.
Із загального числа захворілих, в інфекційне відділення КНП «Буська ЦРЛ» госпіталізовано 7дітей до 17 років ( 3 %).
З початку епідсезону з 28.09.2018 року в районі захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип 3329 осіб, в т.ч. 1721 дитина до 17 років (52%). Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари КНП «Буська ЦРЛ», КНП ЛОР «ЛОІКЛ» госпіталізовано 89 осіб (2,7 %), в т.ч. 49 дітей до 17 років. За аналогічний період 2017 року в районі захворіло на ГРВІ – 2663 осіб в т.ч. 1818 дітей до 17 років (68,2%), що на 666 випадків менше.
Відповідно до даних відділу освіти Буської РДА станом на 04.02.2019р. у дитячих – навчальних закладах району відсутні 18,9% дітей та у ЗОШ – 16,7% учнів. Станом на 05.02.2019р. призупинено навчання в 5-ти закладах освіти : ОЗНЗ «Красненська ЗОШ І-ІІІ ст. №1», НВК «Петричівська ЗОШ І-ІІ ст.», НВК «Куткірська ЗОШ І-ІІ ст.», Новомилятинська ЗОШ І-ІІІ ст. та НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст.», запланована дата відновлення навчального процесу на 11.02.2019р.
Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація.
У цьому сезоні в Україні доступні дві вакцини від грипу: чотиривалентна Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і тривалентна GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися дітям від 6 міс. до 2 років, дорослим старше 65 років, людям з хронічними захворюваннями (астма, діабет, ішемічна хвороба серця, хвороби нирок, наслідки інсульту і т.д.), всіх з імунодефіцитом, вагітних, мешканців з будинків престарілих.
За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у цьому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:
- вірус, подібний до A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
- вірус, подібний до A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
- вірус, подібний до B/Colorado/06/2017.
Саме до цих небезпечних штамів допоможуть сформувати імунітет вакцини.
Симптоми грипу:
- різке підвищення температури тіла;
- головний біль, біль у м’язах, у горлі ;
- кашель;
- нежить.
Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації :
- обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;
- важко дихати;
- температура не спадає впродовж довгого часу;
- багаторазове блювання та випорожнення;
- порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудження;
- біль у грудній клітці;
- з’явились домішки крові у мокроті;
- показники артеріального тиску нижчі норми.
Як захиститися від грипу? Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:
- Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
- Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
- Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ніс та рот ліктем або серветкою — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
- Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
- Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте шанси потрапляння їх в організм.
- Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною вітамінізованою їжею.
- Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз та призначити правильне лікування.
Буське РЛВ Бродівського МРВ
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»
Comments