У Буському районі призупинене навчання у п’ятьох школах у зв’язку із підвищенням рівня захворюваності на грип і ГРВ

     У Буському районі призупинене навчання у п’ятьох школах у зв’язку із підвищенням рівня захворюваності на грип і ГРВІ

Буським районним лабораторним відділенням Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ Цкраїни»  проводиться постійний моніторинг захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в районі в розрізі вікових груп з метою своєчасного реагування на ускладнення епідситуації.

               Впродовж останніх тижнів спостерігається поступове зростання рівня захворюваності. За підсумками моніторингу 5 тижня (з 25.01.2019р. по 31.01.2019р.)  на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип  захворіло 249 осіб, дітей до 17р. – 159, що на 15 випадків більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 537,82 при епідпорозі 403,4,  має місце   перевищення епідпорогу  по району на 33,3%.  Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 64%.  У віковій групі  0-14 років  відсоток захворілих дітей становить – 58,2%, 7-14 років – 27,3%.  У порівнянні з минулим тижнем  рівень загальної захворюваності  ГРІ, грип  збільшилась  на 10,6%, а серед дитячого населення  на 10,4 %.

Із загального числа захворілих, в  інфекційне відділення КНП «Буська ЦРЛ»    госпіталізовано 7дітей до 17 років  ( 3 %).

З початку епідсезону з 28.09.2018 року в районі захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип  3329 осіб, в т.ч. 1721 дитина  до 17 років (52%). Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари КНП «Буська ЦРЛ», КНП ЛОР «ЛОІКЛ»  госпіталізовано 89 осіб (2,7 %), в т.ч. 49 дітей  до 17 років. За аналогічний період 2017 року в районі захворіло на ГРВІ – 2663 осіб в т.ч. 1818 дітей до 17 років (68,2%), що на 666  випадків менше.

Відповідно до   даних  відділу освіти Буської РДА станом на 04.02.2019р.  у дитячих – навчальних закладах району  відсутні  18,9% дітей та у ЗОШ – 16,7%  учнів. Станом на 05.02.2019р.  призупинено навчання в 5-ти закладах освіти : ОЗНЗ «Красненська ЗОШ І-ІІІ ст. №1», НВК «Петричівська ЗОШ І-ІІ ст.», НВК «Куткірська ЗОШ І-ІІ ст.», Новомилятинська ЗОШ І-ІІІ ст. та  НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст.», запланована дата відновлення навчального процесу на 11.02.2019р.

         Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація.

У цьому сезоні в Україні  доступні дві вакцини від грипу: чотиривалентна Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і тривалентна GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися дітям від 6 міс. до 2 років, дорослим старше 65 років, людям з хронічними захворюваннями (астма, діабет, ішемічна хвороба серця, хвороби нирок, наслідки інсульту і т.д.), всіх з імунодефіцитом,  вагітних,  мешканців з будинків престарілих.

         За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у цьому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

 • вірус, подібний до A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
 • вірус, подібний до A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
 • вірус, подібний до B/Colorado/06/2017.

Саме до цих небезпечних штамів допоможуть сформувати імунітет вакцини.

Симптоми грипу:

 • різке підвищення температури тіла;
 • головний біль, біль у м’язах, у горлі ;
 • кашель;
 • нежить.

Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації :

 • обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;
 • важко дихати;
 • температура не спадає впродовж довгого часу;
 • багаторазове блювання та випорожнення;
 • порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудження;
 • біль у грудній клітці;
 • з’явились домішки крові у мокроті;
 • показники артеріального тиску нижчі норми.

Як захиститися від грипу? Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:

 1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
 2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
 3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
 5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.
 6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
 7. Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування.

 

Буське РЛВ Бродівського МРВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top