У Буському районі відбулася виїзна нарада – семінар обласного комунального лісового господарства «Галсільліс»

У Буському районі відбулася виїзна нарада – семінар обласного комунального лісового господарства «Галсільліс»

Сьогодні, 27 липня, у Буському ДЛГП «Галсільліс» відбулась виїзна нарад-семінар, на якій підсумували роботу 18 дочірніх лісогосподарських  підприємств за І півріччя 2018 року. У нараді взяли участь директори, головні лісничі, спеціалісти апарату ОКС ЛГП «Галсільліс», а також запрошені: голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської райдержадміністрації Олег Ільків, районні ЗМІ.

 

Керівники району у вступному слові привітали усіх гостей-лісівників та побажали плідної роботи. Держслужбовці позитивно відзначили роботу директора Буського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільлісу» Ігоря Гаркота та вручили почесну подяку. Голова райради Богдан Глова у своєму виступі також наголосив на питанні відновлення районних лісів та фауни в цілому.

Після привітань генеральний директор ОКС ЛГП «Галсільліс» Мельник В.М., ознайомив усіх присутніх з виконанням ряду задекларованих програмних завдань. Посадовець наголосив, що головним завданням підприємства є заходи, що забезпечують розвиток лісорозсадницької справи та впровадження виробництва садивного матеріалу із закритою кореневою системою в умовах закритого ґрунту. Так, у 2018 році розпочато вирощування садивного матеріалу у новоствореній теплиці Радехівського ДЛГП «Галсільліс». Крім цього, на завершальному етапі знаходяться роботи по будівництві теплиці у Турківському ДЛГП «Галсільліс». Тут проведено земляні роботи, накриття, влаштування освітлення, поливу, затінення. Теплиця обладнана сучасними системами водопостачання та туманоутворення. Створені умови дозволять у короткий термін отримати якісний стандартний садивний матеріал основних лісоутворюючих порід. 

Загалом, у 2018 році, підприємствами ОКС ЛГП «Галсільліс» заплановано створення шести сучасних теплиць у різних районах області, загальною площею понад 1800 м2. Започаткована технологія вирощування садивного матеріалу дозволить розширити терміни створення лісових насаджень та продовжити їх на весь вегетаційний період, підвищить рівень приживлюваності садивного матеріалу, зменшити кількість агротехнічних і лісівничих доглядів до віку переведення лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі, забезпечить можливість інтенсифікувати роботи по збільшенні лісистості регіону та відновлення високопродуктивних деревостанів корінних порід.

Про проблему всихання соснових насаджень у Поліській зоні внаслідок пошкодження дерева шкідниками(жуком короїдом) розповів начальник відділу лісового господарства ОКС ЛГП “Галсільліс” Микола Гожан.

Світлина від ОКС ЛГП "Галсільліс".

В останні роки широкого розмаху набула проблема всихання соснових насаджень Поліської зони Львівської області. Основною причиною є пошкодження дерев верхівковим короїдом, поширення якого набуло загрозливих масштабів, що зумовлено комплексом факторів, серед яких високі літні температури та зниженням рівня вологи у ґрунті.

Впродовж 2018 року лісовою охороною дочірніх лісогосподарських підприємств ОКС ЛГП «Галсільліс» було проведено аналіз всихання соснових насаджень Радехівського, Буського, Бродівського, Жовківського, Сокальського, Камянко-Бузького та Яворівського ДЛГП. Так, на початку року було закладено 27 пробних площ у насадженнях, де виявлено ознаки поширення шкідника шляхом рекогносцирувального обстеження. Розмір пробних площ визначався із розрахунку на охоплення не менше 100 дерев головної породи. Ділянка описувалась за стандартними лісівничими параметрами. Оцінку санітарного стану проводили за категоріями стану дерев на основі Санітарних правил в лісах України.

Світлина від ОКС ЛГП "Галсільліс".Перший облік дерев було проведено 20 лютого поточного року. У результаті обстежень пробних площ встановлено, що частка відмираючих дерев (ІV-VІ категорій стану) знаходиться в межах від 0 до 56 %. Наступний облік проведено після закінчення режиму тиші – 20 червня. При цьому спостерігається збільшення частки пошкоджених дерев, яка на момент обліку становила від 12 до 63 %. Таким чином, у соснових насадженнях Поліської зони зберігається тенденція поширення верхівкового короїда та зростання його популяції до критичної межі, що спричиняє пошкодження та відмирання дерев сосни звичайної. Це, в першу чергу, екологічна проблема, а її вирішення можливе за підтримки держави та спільних зусиль лісівників-практиків і науковців.

Після підведення підсумків учасники наради оглянули лісові об’єкти Буського ДЛГП.

Довідково. Буське ДЛГП “Галсільліс” складається з двох майстерських дільниць 15 обходів, які розділені на 80 кварталів. Загальною площею – 3764,4 га. Землі   лісового   фонду   розташовані  на території 23 сільських рад району. Основні лісоутворюючі породи: сосна, вільха, граб, дуб.

Проведений поділ лісів на категорії:

2      категорія – Рекреаційно – оздоровчі ліси 349,1 га

3      категорія лісів – Захисні ліси 769,5 га

4      категорія  лісів – Експлуатаційні ліси 2645,8 га

За віковою структурою лісові угіддя поділені на:

молодняки – 444 га (13,1%),

середньовікові – 1759 га (51,8%),

пристигаючі – 710 га ( 20,9%),

стиглі і перестійні – 482 га (14,2%).

Територія підприємства розташована в басейні рік Західний Буг, Полтва. Долини цих річок заболочені і густо порізані меліоративною сіткою.

На території підприємства розташовані Національний природний парк “Північне Поділля” площею 448,9 га, та лісовий заказник “Гаївський” площею 50,6 га.

Лісове господарство в економіці району займає досить значне місце. Основні напрямки розвитку лісового господарства – це раціональне використання лісових ресурсів із збереженням і підвищенням всіх корисних функцій лісових насаджень.

Основним видом діяльності підприємства є ведення лісового господарства, охорона, захист, раціональне використання та відтворення лісів, переробка низькосортної деревини, побічне користування лісом.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top