У Буському районі вшанували пам’ять Тараса Шевченка(відео)

Громадськість Буського району взяла участь у флешмобі по виконанню «Заповіту» Тараса Шевченка

Вчора, 9 березня, у день 204-го народження Тараса Григоровича Шевченка, українського поета, художника, мислителя і борця представники органів влади та громадськість Буського району приєдналися до обласного флешмобу з виконання «Заповіту» біля пам’ятників Кобзарю в Олеську, Красному, Яблунівці, Задвір’ї та Тур’ю.

Надбужанці – малі та дорослі, представники керівництва району та духовенства, громадськості, школярі, – поклали ківти до районних монументів Великому Кобзарю, співали пісень, декламували його вірші.

У Красному громада на велелюдному віче вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Громада спільно із душпастирями о.Юрієм Толочним, о.Степаном Жукровським, головою Буської райради Богданом Гловою, селищним головою Миколою Чучманом, школярами двох селищних шкіл, у спільній молитві вшанували пам’ять Великого Кобзаря. Діти декламували вірші та співали пісні на вірші Тараса Шевченка. У своїх виступах Богдан Глова та Микола Чучман акцентували на важливості переосмислення постаті Шевченка. Вони зазначили, що сучасне суспільство відкрило для себе нові іпостасі цієї особистості, і відкриватиме надалі, бо Шевченко завжди залишатиметься актуальним завдяки своїй багатогранності й невичерпності. День Народження Кобзаря – це визначна подія не лише для України, адже про масштаб постаті митця свідчить те, що пам’ятники Тарасу Шевченку встановлені у понад 100 країнах світу, а його ім’я тісно пов’язане із світовою історією та культурою, наголосили промовці. На завершення пам’ятного заходу церковні хори разом з громадою виконали “Заповіт”.

Олеська громада вшанувала Великого Кобзаря

Олеська громада вшанувала пам’ять Великого Кобзаря. До селищного монумента, вклонитися світлій постаті українського мислителя і борця приїхали голова РДА Петро Мороз та керівник районного відділу культури Людмила Ціхоцька. Тут декілька сотень людей, учні місцевої школи, вчителі, учасники хору народного дому селища, активні громадяни разом з селищним головою Анатолієм  Триндюком виконали «Заповіт»,  «Реве та стогне Дніпр широкий…»,   «По діброві вітер виє…», майстерно декламували вірші поета. У своєму виступі перед учасниками флешмобу, голова райдержадміністрації Петро Мороз зазначив: «Вже 204 роки Великий Пророк Тарас Шевченко веде свій народ від неволі до справжньої незалежності – до держави, якою б пишалися усі українці. І він завжди є поряд з людьми у часи найбільших випробувань – коли йому важко, коли народ бореться за свою свободу. Отож, пам’ятаймо мудрість істинного Пророка України, будьмо гідними продовжувачами його справи, патріотами своєї землі, борімося за волю Батьківщини».

 

 

У Яблунівці спільно виконали «Заповіт»

У с. Яблунівка біля пам’ятника поету, о 12.00 годині громадськість села, учні та педагоги НВК «Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» виконали безсмертний «Заповіт» та інші твори Т.Г. Шевченка. Присутніх на святі привітали керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, в.о. начальника відділу освіти Галина Олійник та сільський голова Надія Романюк.

У Задвір’ї відбувся флеш-моб біля пам’ятника Кобзареві

Вчора ,у 204-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка, відбувся флеш-моб біля пам’ятника Кобзареві у с.Задвір’я. Дану акцію розпочав директор школи п.Максимів.У виконанні учасників НД ( директор В. Благий), були виконані “Заповіт”,”Реве та стогне Дніпр широкий”,”Думи мої”.На завершення заходу до пам’ятника Т.Г.Шевченка поклали квіти заступник голови районної ради п.Фурда та сільський голова п.Юрдига.

Твори великого генія українського народу також виконали у с. Тур‘є (Народний дім, директор В. Петришак).

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top