У Буському районі є достатня кількість вакцини від кору

У Буському районі є достатня кількість вакцини від кору

Сьогодні Анастасії зробили щеплення від кору і подарували наліпку”Я здорова і вакцинована”

       Станом на 22 січня року від початку року у Львівській області за первинними діагнозами на кір захворіло 139 осіб, з них 101 дитина. У Буському районі зареєстровано два випадки захворювання на кір.  

   Про небезпечну хворобу і про вакцинацію дітей Буському радіо розповіла заступник головного лікаря з охорони дитинства і материнства Буської ЦРЛ Валентина Грабар.

        Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання та  одна з головних причин дитячої смертності в світі. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. З потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. До кору сприйнятливі всі люди, які не хворіли цією недугою або не були щеплені від неї.

Цей вірус небезпечний  тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Ускладнення можуть торкнутись  дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також  після перенесення хвороби може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей. Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Єдиний і надійний метод профілактики кору  – вакцинація. 

На сьогодні у лікувальних закладах Буського району є достатня кількість вакцини і медики закликають захистити своїх дітей від небезпечної хвороби та зробити щеплення.

Невакцинованих від кору дітей рекомендують не допускати до навчання .

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської ОДА прийняли рішення, згідно з яким з 22 січня поточного року рекомендують обмежити доступ невакцинованих від захворювання на кір дітей в організовані дитячі колективи.

Списки невакцинованих дітей медики передали керівникам навчальних закладів району.

Такий захід уже дав свої перші позитивні результати. Зросла кількість бажаючих зробити щеплення. За три дні у Буській ЦРЛ зробили щеплення від кору 50 дітям.

Невакцинованими, а це означає незахищеними, залишаються ще 400 дітей. Найбільше їх у Буську, Красному, Задвір’ї і Топорові.

Як вберегтись від кору розповідає головний педіатр району Валентина Грабар

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top