У Буському районі зросла кількість хворих на кір
У Буському районі зросла кількість хворих на кір
За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України в країні з початку року захворюваність на кір невпинно зростає: лише за останній тиждень занедужало 1 319 людей, а з початку року — понад 35 000.
За дев’ять місяців 2018 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, захворюваність зросла у 17 разів. Найвищі показники захворюваності та смертності від кору фіксують у тих областях, де найменше вакцинованих дітей і дорослих. По Львівській області зареєстровано 2 летальні випадки серед дітей, померлі не щеплені від кору.
З початком нового навчального року через групове перебування дітей в навчальних закладах ризик захворіти на кір та інші інфекційні захворювання збільшується, тому збільшилась кількість спалахів в організованих колективах. Від початку року в області зареєстровано 116 спалахів кору. По 35 спалахах протиепідемічні заходи тривають. За аналогічний період минулого року було 3 спалахи.
За 10 місяців поточного року у Буському районі зареєстровано 91 випадок захворювання (показник на 100 тис. населення 195,67) проти 2-х випадків (показник на 100 тис. населення 4,3) у 2017 році, що вказує на ріст захворюваності у 45,5 рази (див. рис1). Захворюваність серед дитячого населення становить 53,8 % (49 вип.). У віковій групі : до 1 року – 2 вип. (2 дитини не щеплені згідно Календаря), 1-4 роки – 9 вип. (3 дитини щеплено, 6 дітей не щеплені), 5-9 років – 18 вип. (11 дітей щеплені, 7 дітей не щеплені), 10-14 років – 10 вип. (5 дітей щеплені, 5 дітей не щеплено), 15-17 років – 10 вип. (8 дітей щеплені, 1- не щеплена, та 1 – невідомо). Серед дітей захворіло не щеплених згідно Календаря 23,1%, які отримали 1 дозу щеплень – 6,6%, 2 і більше доз – 23,1% та невідоме число щеплень – 1,1%. (див. рис. 2).
За даний період вірусологічною лабораторією ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» підтверджено 6 випадків кору.
Зареєстрований 1 спалах кору у Кудирявецькій ЗОШ І ступеня із 7-ми захворілими станом на 01.10.2018р. Спільно з медичною мережею розроблено план протиепідемічних заходів по локалізації спалаху кору в даній установі.
Серед населених пунктів району найбільше зареєстровано випадків захворюваності кором : смт.Красне – 13, м.Буськ – 12, с.Кудирявці – 9, с.Задвір’я – 7, с.Сторонибаби, с.Ракобовти, с. Мармузовичі, с.Утішків по 4 випадки, с.Русилів, с.Дунів, с.Гутисько-Тур’янське, с.Переволочно, с.Н.Милятин по 3 випадки, тощо.
Захворюваність кором спостерігалась у ДНЗ та ЗОШ району :
– ДНЗ «Курочка ряба» с.Сторонибаби – 2 випадки у січні місяці;
– ДНЗ «Калинонька» смт.Красне – 1 випадок у червні;
– ДНЗ «Барвінок» с.Мармузовичі -1 випадок у липні місяці серед працівників;
– Йосипівська ЗОШ І ступеня – 1 випадок у лютому;
– Гутисько-Тур’янська ЗОШ І ступеня – 1 випадок у лютому;
– Сторонибабська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 випадок у червні;
– Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – 5 випадків, у червні – 4 та 1 у серпні;
– Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – 1 випадок у липні;
– НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів» – 1 випадок у липні;
-НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів» – 2 випадки, один у липні та другий у серпні;
– Кудирявецька ЗОШ І ступеня – 7 випадків у вересні місяці;
– Буська ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 – 1 випадок у вересні місяці ;
– Новосілківська «ЗОШ І-ІІ ступеня ім..Маркіяна Шашкевича» – 1 випадок у жовтні місяці.
Впродовж листопада місяця (станом на 09.11.2018р.) зареєстровано 8 випадків кору (по екстреному повідомленню) серед населення району, в т.ч. дітей до 17 р. – 3. Аналізуючи стан імунізації проти кору встановлено: 7 хворих щеплені згідно Календаря, 1 – невідомо. Зафіксовано захворювання кором в організованих закладах серед дітей:
НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів», Новомилятинська ЗОШ І-ІІІ ступеня, Бродівський педагогічний коледж ім.. Маркіяна Шашкевича. А також серед дорослого населення: КНП «Буська ЦРЛ» та ДНЗ «Казка» с.Ожидів.
За рекомендаціями ВООЗ та наказу МОЗ України №188 від 17.05.2005р. “Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором” охоплення щепленнями має складати більше 95%, щоб забезпечити популяційний імунітет та наблизити ліквідацію хвороби. Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.
Завідувач відділення Грабар А.О.
Comments