У Буському районному Народному домі відбулась духовно-просвітницька акція”Християнський погляд на відзначення свят річного циклу”

У Буському районному Народному домі відбулась духовно-просвітницька акція”Християнський погляд на відзначення свят річного циклу”

30 листопада у малому залі  Буського районного Народного дому відбулась духовно-просвітницька акція під промовистою назвою”Християнський погляд на відзначення свят річного циклу”.  Такий захід проводиться уже не вперше. Завдяки старанням отця Ярослава Лозового  дух християнства, дух добра , дух милосердя доноситься до людей за допомогою пісні, слова, мистецтва.

Релігійно- мистецький гурт”Кво вадіс” ( Куди йдеш) з духовними програмами побував у багатьох куточках України.

На районний семінар зібрались директори Народних домів із усього району, методисти районного відділу культури, бібліотекарі. Завітав на семінар перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків.

Розпочався захід спільною молитвою, яку виголосили усі присутні разом із отцем Ярославом Лозовим.

У вступному слові Олег Ільків наголосив на важливості пропагування і дотримання християнських традицій та цінностей, цю місію окрім душпастирів виконують також і працівники культури. Разом із керівником відділу культури та туризму Людмилою Ціхоцькою Олег Ільків вручив грамоти та подяки за сумлінну працю і вагомий внесок у розвиток культури кращим директорам Народних домів з нагоди професійного свята , а також особливі привітання та грамоти з нагоди ювілейних дат уродин отримали багаторічні працівники у галузі культури: методист Надія Стахів та директор Милятинського Народного дому Дарія Мельник.

Опісля усі присутні занурились у чарівний світ мистецької пісні і промовистого духовного слова.

«Тільки поворот до християнських засад може врятувати людство від страшної загибелі. Коли не буде війни з Богом, тоді не буде війни між народами» (Мек-Артур).
«Світ рятують не ідеології, а лише навернення до Бога живого, Який є нашим Творцем, гарантом нашої свободи, гарантом того, що справді є добрим і правдивим…» (з проповіді Папи під час молитовного чування з молоддю в Кельні ).
«Віра, релігія, і моральність – це необхідні підпори усякого добробуту і ладу. Не є приятелем вітчизни той, хто підкопує оті підвалини людського щастя. Розум і досвід показують нам, що моральність без віри не може існувати» (Джордж Вашингтон)”. – Це лише маленька частинка цитат визначних людей світу, які наводив у своїх промовах отець Ярослав. А ще звучало чимало закликів дотримуватись християнських духовних цінностей, пропагувати морально здоровий християнський спосіб життя. Разом із духовною піснею це засіяло зерна любові, добра і зміцнило віру  у серці і душі кожного.

Особливу увагу о.Ярослав приділив темі святкування запозичених сучасних свят, які несуть у собі небезпеку для людини.Наприклад, святкування Хеллоуіна “жартома”  є досить небезпечною грою зі злими силами. Дітям та молоді подобається щось таємниче та магічне, а це руйнує їх морально–духовні орієнтири, а часом є прямою загрозою для їх здоров’я і життя.

Чужоземні традиції поглинають, чи, принаймні, впевнено починають поглинати нашу власну українську, а тим паче – християнську, ідентичність.От саме через це нам потрібно буди дуже обережними і пильними щодо “чужоземних” святкувань, оскільки вони найчастіше наносять великої шкоди нашій власній – віковій християнській культурі, знищують її та асимілюють.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top