У Буську відбулася презентація книги «ЛЮБОВ І ТВОРЧІСТЬ СОФІЇ КАРАФФИ – КОРБУТ»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «ЛЮБОВ І ТВОРЧІСТЬ СОФІЇ КАРАФФИ  – КОРБУТ»DSCN4006

Сьогодні в Буську відбулась цікава та неординарна подія. У районному Народному домі мешканцям району презентував свою другу книгу роману –  колажу «Любов і творчість Софії Караффи – Корбут» її автор, відомий мистецтвознавець, письменник – документаліст та громадський діяч Богдан Горинь. Софія  Караффа – Корбут – українська художниця – ілюстраторка, яка творила образи надзвичайної художньої сили. Працюючи багато років над оформленням книг, вона досягла вершин у розумінні мистецького бачення книги. Дитинство Софії пройшло у с.Куткір Буського району. Тут вона знайшла місце останнього спочинку.

DSCN3998   У 2013 році у цьому ж залі автор роману – колажу захоплено розповідав землякам художниці про свою працю над першим томом книги «Любов і творчість Софії Караффи – Корбут». І от  цього року у видавництві  «Апріорі» світ побачив другий том, обє’мніший за змістом. Над романом – колажем про  Софію Караффу – Корбут, з якою тісно спілкувався  впродовж життя, Богдан Горинь працював п’ять років. DSCN4017У другій книзі роману – колажу на основі великої кількості документального матеріалу відтворено стан душі героїні, починаючи з 1964 року і закінчуючи останніми днями земного шляху художниці, докладно висвітлено напругу її почуттів, думок. За його ж словами, це вичерпна характеристика життєвої долі мисткині. Автор книги  заполонив аудиторію невимушеною, душевною розмовою  про те, як писав книгу, про стосунки Караффи – Корбут з багатьма людьми,  про її життєві переживання, які часто виливалися  у створення мистецьких шедеврів.

DSCN4001 Своїми думками та спогадами про відому художницю, про увічнення її пам’яті, на презентації ділилися розпорядник творчої спадщини С.Караффи – Корбут Василь Валько, художник Василь Семенюк, директор львівського видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга, керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька. На заході були присутні і дружина Богдана Гориня пані Оксана та журналіст Мирослав Левицький, які внесли свою лепту у створення книги. Вела дійство директор Буської РЦБС Оксана Стецик.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top