У Буську відбувся ІХ-ий регіональний форум краєзнавців-літописців Бущини

У Буську відбувся ІХ-ий регіональний форум краєзнавців-літописців Бущини

Уже вдев’яте з участю представників місцевої влади, істориків, краєзнавців, бібліотекарів, освітян та громадських діячів у Буську відбувся регіональний форум краєзнавців – літописців краю.

Цьогоріч темою зібрання були дві поважні дати – 150 – річчя створення товариства «Просвіта» та 100-річчя ЗУНР. А ще родзинкою дійства стала презентація 2-го випуску краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», впорядкованого і виданого ГО «Товариство «Бужани», який повністю присвячений історії діяльності «Просвіти» на теренах Бущини та ЗУНР.

Привітав усіх учасників форуму голова Буської районної ради Богдан Глова: «Тішить те, – зауважив він, – що небайдужими людьми постійно ведеться пошуково – краєзнавча робота, і молоде покоління наших земляків матиме добру базу для вивчення історії рідного краю».
Історія товариства «Просвіта» – це історія культурного і національного відродження українського народу, це історія боротьби за національне існування, відродження історичної пам’яті. Майже у кожному селі на початку минулого століття діяли просвітянські товариства та організації, які мали за мету навчити людей грамоти, плекати в них духовність та культуру. Такі товариства очолювали переважно духівники, адвокати, вчителі. Історія «Просвіти» Бущини має славну історію та видатних діячів – про це на форумі говорили у своїх виступах начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька та заступник директора Буської РЦБС Галина Гораль.
Просвітницькі товариства через освіту та плекання національних цінностей підготували підґрунтя для найбільшого національного здвигу українців Галичини – Листопадового чину 1918 року. Відлуння Листопадового чину докотилося і до Буська. Багатьом уродженцям Буська та округи довелося долучитися до подій національного відродження 20-х років минулого століття. Визначними постатями української революції є представники буських родин: Петрушевичів, Чучманів, Ваньо та ін. Події Листопадового зриву і участь у них уродженців Бущини висвітлили у виступах історик, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник та вчитель Красненської ЗОШ №1 Ярослав Стецишин.
На завершення форуму краєзнавець та дослідник Буська Михайло Зозуля презентував усім 2-ий випуск історико-краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», відповідальним редактором якого він є, та запевнив, що в папці у нього матеріалів на нову книгу є ще досить – отож є над чим працювати. Заступник голови Буської РДА Тетяна Сай подякувала активістам за таку вагому працю на ниві просвітництва та краєзнавства, якою є вихід у світ історико – краєзнавчого альманаху.

О.Стецик, директор Буської РЦБС,
Л.Вовк, зав методичного відділу Буської ЦРБ

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top