У Буську відкрили Центр з надання послуг у сфері ДРАЦС європейського зразка «OpenSpace»

У Буську відкрили Центр з надання послуг у сфері ДРАЦС європейського зразка «OpenSpace»

Сьогодні, 14 листопада, у Буську відкрили третій на Львівщині та п’ятидесятий в Україні Центр з надання послуг у сфері ДРАЦС європейського зразка «OpenSpace».

Участь в урочистому відкритті закладу відкритого простору, що надаватиме громадянам 20 різноманітних послуг, взяли: начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук, керівник відділу ДРАЦ Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ірина Олива, заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, заступник голови районної ради Роман Фурда, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх, журналісти Буського Радіо та часопису “Воля Народу”.
Як було зазначено під час урочистості керівниками ГУЮ та працівниками колективу Буського ДРАЦС, який очолює Ольга Кравчук, сучасний центр «OpenSpace» впроваджує європейський формат надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та за функціоналом відповідає класичним ДРАЦСам, але працює за вдосконаленою системою.
Як було зазначено, сьогодні в таких установах можна зареєструвати народження дитини, подати документи для укладення шлюбу, отримати витяги з реєстру актів цивільного стану громадян, дублікати втрачених документів, змінити ім’я, проставити апостиль, внести зміни до актових записів цивільного стану, ін. Більшість цих послуг можна отримати всього за декілька хвилин, а максимальний час надання послуги – до 30 хвилин.
Перша й основна перевага – це економія людського часу з впровадженням системи “єдиного вікна”, тому однією з ключових переваг отримання послуг у таких “відкритих просторах” є швидке обслуговування та контакт з однією людиною – оператором сервісу, яка з вами спілкується, є відповідальною за прийняття документів, надання консультацій й одночасного внесення інформації до реєстру актів цивільного стану.

А ще “Єдине вікно” та “відкритий простір” пропонують запис громадян до електронної черги і незначний  час очікування (максимально до 15 хв.). На місці громадяни отримують квиток із номером і чекають появи свого номера на екрані. Видача готових документів здійснюється на місці, а вартість останніх абсолютно не відрізняється від тарифів у звичайних відділах РАЦС. Оплату наразі можна здійснити у найближчому відділенні банку, який поряд, проте в найближчих планах встановлення у центрі платіжного терміналу, аби зробити надання послуг громадянам ще більш комфортнішим.
Заступники керівників міста та району запевнили колектив центру, що допоможуть облаштувати прилеглу територію біля будівлі ДРАЦС, аби вона також мала сучасний і привабливий вигляд, а ще вручили гостям зі Львова на згадку книжки “Буська земля”.
Надалі учасники урочистості мали нагоду оглянути старі церковні книги записів, якими досі послуговуються, щоб віднайти своїх далеких родичів, з’ясувати їх дату та місце народження, хрещення, батьків, хто приймав пологи, коли був отриманий шлюб, тощо.

Тут, у ДРАЦС, зберігаються книги з усіх населених пунктів району, а окремі записи датуються періодом 18 ст. Присутні побачили справжній підпис митрополита Андрея Шептицького в одній з книг, ознайомилися з записами, які є про народження останнього головнокомандувача УПА Василя Кука.
На завершення пройшов театралізований обряд реєстрації шлюбу, який допомогли відтворити учасники художньої самодіяльності Буського РНД.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top