У Буську відзначили 155-ти річчя з дня народження президента ЗУНР Євгена Петрушевича 

У Буську відзначили 155-ти річчя з дня народження президента ЗУНР Євгена Петрушевича 

03 червня виповнилося 155 років з дня народження громадсько-політичного діяча, президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Омеляновича Петрушевича.

На його батьківщині у місті Буську в цей день декілька сотень бущан зібралися на віче біля пам’ятника Є.Петрушевичу, що був споруджений за народні кошти в 2018 році до 90-річчя проголошення ЗУНР.
Перед учасниками віча виступив з промовою голова Буської районної ради Богдан Глова, який відзначив вагому роль Євгена Петрушевича в побудові українського державотворення. «Євген Омелянович був великим патріотом своєї землі, свого народу, своєї держави. Для нас, бущан, Є.Петрушевич – яскравий приклад Великого українця, якого ми любимо, шануємо, з нього беремо приклад».
Надалі представники органів влади району та міста, громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Є. Петрушевичу, а молоді бущани – до могили батьків Омеляна та Савини, які поховані на старому кладовищі міста.
У виконанні народного хорового колективу працівників культури (кер.Марія Іванів) прозвучали пісні: «Ой, у лузі червона калина», «Щоб розцвіла українська держава», а учасники хореографічного колективу «Еврика» виконали хореографічну композицію «Ми діти України».
Закінчився захід виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний…».
Зазначимо, що ще зранку, під час недільних богослужінь у храмах Буська, священики згадали в молитвах та відслужили панахиди за Євгеном Петрушевичем, його батьками та усіма українцями, які впродовж століть боролися за Українську державу. А вже сьогодні, 4 червня, у Буському РНД відбудеться для усіх охочих перегляд документального фільму «Євген Петрушевич».

busk-rda

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top