У Буську вшанували пам’ять славетного земляка Євгена Петрушевича

У Буську вшанували пам’ять славетного земляка Євгена Петрушевича

Сьогодні, 3 червня, виповнюється 157 років від дня народження уродженця Буська, президента Української Національної Ради ЗУНР Євгена Омеляновича Петрушевича.
Вшановуючи пам’ять нашого славетного земляка, керівники району та міста, представники педагогічного колективу місцевої гімназії поклали квіти до пам’ятника Євгенові Петрушевичу, що був встановлений у Буську 1 листопада 2008 року з нагоди 90-річчя проголошення ЗУНР.
Надалі голова районної ради Богдан Глова, голова РДА Олег Коваль та Буський міський голова Ростислав Сліпець побували на місцевому кладовищі, де поховані батьки Євгена Петрушевича – Омелян та Савина. Там посадовці поклали квіти до їх могили, помолилися та запалили свічки.
Наступним місцем вшанувань стала церква Святої Параскеви у Буську, в якій охрестили малого Євгена Петрушевича. Його хрещеними батьками стали четверо осіб: урядовець з містечка Винники А. Пуніцький і його дружина Адольфіна, о.К.Білевич і Пилипина – дружина о.М.Трусевича.
Світлина від Буська районна рада Львівської області.Зазначимо, що біля церкви раніше була плебанія, де проживав з сім’єю парафіяльний священник Омелян Петрушевич. Саме у ній і народився майбутній президент ЗУНР. Тут хлопець пізнавав культурне та соціальне розмаїття Буська, яке було тісно інтегроване з навколишніми селами.
Зараз на місці, де колись була плебанія, встановлено пам’ятний камінь з написом, який вказує на цей історичний факт.
На завершення керівники на запрошення директора НВК “Буська ЗОШ І ступеня – гімназія-інтернат ім.Є.Петрушевича при ЛНУ ім.І.Франка” Ольги Антонишин відвідали краєзнавчий музей навчального закладу, де ознайомилися з історією нашого краю та експозицією, яка розповідає про становлення Євгена Омеляновича Петрушевича як політика та громадсько-політичного діяча.
Екскурсію музеєм провела заступник директор гімназії з навчально-виховної роботи Людмила Юрко.

Світлина від Буська районна рада Львівської області.

Світлина від Буська районна рада Львівської області.

 

 

 

 

 

 

Інформаційні матеріали Буська районна рада Львівської області

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top