У Буську завершується археологічний сезон 2018

У Буську завершується археологічний сезон 2018

У Буську на території міського парку археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету їм. І. Франка під керівництвом наукових співробітників Петра Довганя та Наталії Стеблій завершує свою роботу. Цього року у розкопках взяли участь 22-є студентів Національного університету ім. І. Франка. Проте, час їх практичних занять вичерпався і, як завжди, до розкопок активно долучились члени Товариства “Бужани”.

Підсумовуючи сезон, Петро Довгань розповів, що метою цьогорічних досліджень було віднайдення фундаменту старовинної церкви, котра була у Буську в середині XII століття. На жаль, фундаменту ще не знайшли. Та все ж, при розкопках знайшли багато цікавого матеріалу для дослідження. Своїми враженнями від цьогорічних розкопок археолог поділився із колегою-істориком за фахом головою Буської районної ради Богданом Гловою, його заступником Романом Фурдою, журналістами часопису “Воля Народу” та Буського районного радіомовлення.

Знахідкою сезону Петро Довгань вважає бойову сокиру XII століття, бо зброю зазвичай вдається знайти на цій території вкрай рідко. У розкопі знайшли також залишки стародавнього житла бужан, яке датується XI століттям; господарські ями – давні холодильники, у яких зберігали їжу; частину великої печі та долівку житла. Знайшли також 4 поховання, як виявилось згодом, саме вони є межею західного краю першого християнського поховання бужан. А ще цікавими знахідками були: скляні браслети, церковні цвяхи, кістяні вироби, писало та кістяне лощило.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top