У читальному залі Буської бібліотеки для дорослих ім.І.Котляревського відбулася презентація книжки львівської письменниці, кандидата історичних наук Марини Чебан « Микола Андрусяк. Історія історика»

У читальному залі Буської бібліотеки для дорослих ім.І.Котляревського відбулася презентація книжки львівської письменниці, кандидата історичних наук Марини Чебан « Микола Андрусяк. Історія історика»

Модератором презентації праці став наш краянин Михайло Степанюк. Учасники зустрічі – директор Переволочнянського освітянського закладу Надія Ушкало, директор НД с.Переволочна Надія Боднарчук , бібліотекар Галина Гудзь, працівники ЦБС, РНД, районного відділу культури Буської РДА.
Вступне слово – за провідним спеціалістом відділу культури та туризму Буської РДА Ігорем Стефанюком: « Микола Андрусяк народився 20.02.1902 р. у селі Переволочній Золочівського повіту в Галичині ( тепер Буський район Львівської області).Він був четвертою дитиною і єдиним сином в селянській родині Григорія Андрійовича Андрусяка й Анастасії Андріївни Рудко. Про дитячі та юнацькі роки майбутнього історика відомо не багато , здебільшого із фрагментарних спогадів та автобіографії, доведеної до 1932 р.»
Далі – слово авторці наукової праці пані Марині, яка розповіла присутнім історію написання твору, його фундаментальні основи. 10 років авторка збирала матеріал, аж поки книга побачила світ.
Пан Михайло Степанюк – ініціатор створення музею у сільському НД. Для цього вже зроблено чимало. І Вірить у те, що в 2017 році музей буде відкритий.
Директор Переволочнянської школи Надія Ушкало запропонувала присвоїти освітньому закладу ім’я відомого краянина. Впевнена, буде у Переволочній і вулиця з його ім’ям.
Начальник відділу культури та туризму Буської РДА Л.Ціхоцька запропонувала подати пропозицію на сесію районної ради про присвоєння М.Андрусяку звання «Почесний громадянин Буського району». А присутні у залі глядачі запропонували оголосити 2017 рік на Бущині – роком Миколи Андрусяка.
На згадку вдячні слухачі подарували Марині Чебан світлинний альбом «Буська земля», авторка залишила бущанам свою авторську роботу.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top