У читальному залі Буської бібліотеки для дорослих ім.І.Котляревського відбулася презентація книжки львівської письменниці, кандидата історичних наук Марини Чебан « Микола Андрусяк. Історія історика»

У читальному залі Буської бібліотеки для дорослих ім.І.Котляревського відбулася презентація книжки львівської письменниці, кандидата історичних наук Марини Чебан « Микола Андрусяк. Історія історика»

Модератором презентації праці став наш краянин Михайло Степанюк. Учасники зустрічі – директор Переволочнянського освітянського закладу Надія Ушкало, директор НД с.Переволочна Надія Боднарчук , бібліотекар Галина Гудзь, працівники ЦБС, РНД, районного відділу культури Буської РДА.
Вступне слово – за провідним спеціалістом відділу культури та туризму Буської РДА Ігорем Стефанюком: « Микола Андрусяк народився 20.02.1902 р. у селі Переволочній Золочівського повіту в Галичині ( тепер Буський район Львівської області).Він був четвертою дитиною і єдиним сином в селянській родині Григорія Андрійовича Андрусяка й Анастасії Андріївни Рудко. Про дитячі та юнацькі роки майбутнього історика відомо не багато , здебільшого із фрагментарних спогадів та автобіографії, доведеної до 1932 р.»
Далі – слово авторці наукової праці пані Марині, яка розповіла присутнім історію написання твору, його фундаментальні основи. 10 років авторка збирала матеріал, аж поки книга побачила світ.
Пан Михайло Степанюк – ініціатор створення музею у сільському НД. Для цього вже зроблено чимало. І Вірить у те, що в 2017 році музей буде відкритий.
Директор Переволочнянської школи Надія Ушкало запропонувала присвоїти освітньому закладу ім’я відомого краянина. Впевнена, буде у Переволочній і вулиця з його ім’ям.
Начальник відділу культури та туризму Буської РДА Л.Ціхоцька запропонувала подати пропозицію на сесію районної ради про присвоєння М.Андрусяку звання «Почесний громадянин Буського району». А присутні у залі глядачі запропонували оголосити 2017 рік на Бущині – роком Миколи Андрусяка.
На згадку вдячні слухачі подарували Марині Чебан світлинний альбом «Буська земля», авторка залишила бущанам свою авторську роботу.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top