У день Гідності та Свободи бущани переглянули фільм-спогад про Героя Небесної Сотні Ольгу Буру

У день Гідності та Свободи у Буську відбулася демонстрація короткометражного фільму-спогаду про нашу землячку Героя Небесної Сотні Ольгу Буру

З нагоди 4-ої річниці Революції Гідності у залі засідань адмінбудинку відбулася демонстрація короткометражного фільму-спогаду пам’яті нашої землячки, учасниці Євромайдану, Героя України Ольги Бурої. Перед початком фільму, заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль розповіла усім присутнім про просту дівчину із села Ріпнів, котра своєю жертовністю та безкорисливістю вражала побратимів на Майдані. «Холодними лютневими днями і ночами Ольга стояла на сторожі, працювала на кухні та на складі. Тут під свист куль вона підносила на барикади бруківку. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою було занесено інфекцію, яка і стала причиною її смерті.

Так відійшла у вічні світи молода дівчина, котра поклала своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців, – зазначила у своїй розповіді Галина Гораль.
Матеріали для створення фільму працівникам бібліотеки надав Мирослав Тимчишин. Ідея проведення цього заходу та його втілення було здійснено завдяки старанням керівника відділу культури Буської РДА Людмили Ціхоцької.

Після перегляду фільму-спогаду керівники району та учасники подій Революції Гідності, ветерани АТО відвідали могилу Героя Небесної Сотні Ольги Бурої у с.Ріпнів, помолилися, поклали квіти, запалили свічки в пам’ять про безстрашну дівчину, життя якої обірвалося під час трагічних подій на київському Майдані, коли мільйони українців вийшли на боротьбу проти злочинної влади, аби захистити свої Права, свою Честь, Гідність і Свободу.
Нагадаємо, що Бура Ольга Василівна брала активну участь в акціях протесту у Києві, починаючи з 24 листопада 2013 року. Вона допомагала «морській сотні» Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. До столиці Ольга поїхала зі своїм чоловіком, і завжди була поруч із ним.
На майдані отримала рану руки, до медиків вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого Ольга померла в київській лікарні 10 березня 2014 року.
Поховали Ольгу 13 березня 2014 року у рідному Ріпнів.
Нагороди: Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності. ; медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top