У Львові презентують нові архіви ОУН, серед яких документи і печатки, знайдені у Буському районі

У Львові презентують нові архіви ОУН, серед яких документи і печатки, знайдені у Буському районі

20 березня у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» Центр досліджень визвольного руху презентує останні п’ять архівів підпілля ОУН, викопаних впродовж останніх півроку на Львівщині та Тернопільщині. Документи були закопані у суворій таємниці і пролежали в землі більше 60 років. Історики кажуть, що знайдені архіви дозволяють прослідкувати діяльність фінансових, інформаційних та безпекових структур українського підпілля в 1940-х рр.

Наприклад, у архіві, знайденому два тижні тому на Бережанщині, виявлено картотеку Служби безпеки ОУН на кілька сотень осіб — це перша знахідка такого плану.

В архіві ОУН з Буського району, окрім власне документів, знаходилось також кілька печаток, в тому числі одна із написом “Архів”. Проштемпельовані подібними печатками документи часто зустрічались дослідникам, однак сама печатка зустрілась вперше.

Під час презентації можна буде оглянути новознайдені документи, поспілкуватись з істориками та людьми, які ці архіви знайшли. Учасники: Руслан Забілий , директор Національного музею-меморіалу  «Тюрма на Лонцького»; Андрій Усач , керівник Архіву ЦДВР; Ірина Дуткевич , реставраторка Архіву ЦДВР, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Після реставрації передані до Архіву Центру досліджень визвольного руху документи стануть доступними науковцям.

Comments

comments

Залишити коментар

BannerFans.com BannerFans.com

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top