У Львові презентують нові архіви ОУН, серед яких документи і печатки, знайдені у Буському районі

У Львові презентують нові архіви ОУН, серед яких документи і печатки, знайдені у Буському районі

20 березня у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» Центр досліджень визвольного руху презентує останні п’ять архівів підпілля ОУН, викопаних впродовж останніх півроку на Львівщині та Тернопільщині. Документи були закопані у суворій таємниці і пролежали в землі більше 60 років. Історики кажуть, що знайдені архіви дозволяють прослідкувати діяльність фінансових, інформаційних та безпекових структур українського підпілля в 1940-х рр.

Наприклад, у архіві, знайденому два тижні тому на Бережанщині, виявлено картотеку Служби безпеки ОУН на кілька сотень осіб — це перша знахідка такого плану.

В архіві ОУН з Буського району, окрім власне документів, знаходилось також кілька печаток, в тому числі одна із написом “Архів”. Проштемпельовані подібними печатками документи часто зустрічались дослідникам, однак сама печатка зустрілась вперше.

Під час презентації можна буде оглянути новознайдені документи, поспілкуватись з істориками та людьми, які ці архіви знайшли. Учасники: Руслан Забілий , директор Національного музею-меморіалу  «Тюрма на Лонцького»; Андрій Усач , керівник Архіву ЦДВР; Ірина Дуткевич , реставраторка Архіву ЦДВР, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Після реставрації передані до Архіву Центру досліджень визвольного руху документи стануть доступними науковцям.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top