У Львові відновлюють каплицю з останками Євгена Петрушевича

У Львові відновлюють каплицю, в якій похований Євген Петрушевич

Об’єкт реставрують до 100-річчя Листопадового Чину та утворення ЗУНР.

На Личаківському цвинтарі розпочали ремонтувати каплицю, в якій у 2002 році перепоховали останки президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича. Меморіальний об’єкт, який розташований поблизу поля №82, де поховані учасники АТО, побудували у 1996 році й відтоді не оновлювали.

Наразі навколо каплички майстри встановили риштування та збивають верхній шар цегли, яка намокла через протікання підкупольного даху. До середини жовтня тут замінять ще покрівлю, вікна й двері.

«Плануємо частково забрати зі стін ту частину цегли, яка стала перезволоженою, а також оновимо й ущільнимо покрівлю. У планах також замінити двері та вікна, які нам зроблять з дюралюмінію», ‒ розповів директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

Оновлення пам’ятки входить у програму заходів стосовно вшанування 100-річчя Листопадового Чину та утворення Західноукраїнської Народної Республіки у Львові.

«Окрім ремонту каплиці з останками Євгена Петрушевича ми передбачили встановлення пам’ятника на вулиці Городоцькій та реставрацію фасаду будинку, що розташований на Винниченка, 2, де проживав Петрушевич», ‒ повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Ще в переліку заходів програми вшанування 100-річчя утворення ЗУНР ‒ встановлення інформаційних таблиць про основні історичні факти Листопадового Чину й ЗУНР на вулицях Петра Дорошенка, 40, будівлі палацу Голуховських, головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка, проспекті Свободи, вулиці Костюшка та інших.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top