У Мінсоцполітики розповіли, у кого заберуть субсидії наступного року

У Мінсоцполітики розповіли, у кого заберуть субсидії наступного року

З нового опалювального сезону число сімей, які отримуватимуть субсидії від держави, скоротиться приблизно на 1,5 млн, а ще у 3 млн сімей субсидії зменшаться.

Сьогодні субсидії на оплату «комуналки» отримують 2/3 сімей, або до 9,5 млн домогосподарств, повідомляє «Сегодня».

Але вже з нового опалювального сезону кількість сімей, які отримують допомогу від держави, скоротиться приблизно на 1,5 млн, а ще у 3 млн сімей субсидії зменшаться. Головна причина – зростання мінзарплати вдвічі (до 3200 грн з 1 січня 2017 г.). Адже, незважаючи на збільшення доходів малозабезпечених, всі нараховані в жовтні 2016 р субсидії у них збереглися по 30 квітня. Але у Мінсоцполітики нам підтвердили: держдопомогу з оплати «комуналки» перераховуватимуть, починаючи з 1 травня. І, на думку експертів, у багатьох її відберуть або зменшать.

Хто отримає субсидії

Як пояснили у прес-службі Мінсоцполітики, на субсидію можуть претендувати сім’ї, витрати яких на «комуналку» перевищують 15% середнього доходу за останні півроку. Решту сплатить держава, але лише у межах норм споживання послуг. Вони, нагадаємо (для призначених у 2016 році субсидій), складають 21 кв. м опалювальної житла на людину + 10,5 кв. м на сім’ю (тобто мінімум 31,5 кв. м), 100 кВт-год/міс. електроенергії на 1-2 домочадців + по 25 кВт-год на кожного наступного, а також на людину в місяць: 1,6 куб. м гарячої і 2,4 куб. м холодної води (або 4 куб. м холодної), 4,4 куб. м газу на побутові потреби і 5,5 куб. м на обігрів одного «квадрата» при опаленні газом.

Наприклад, сім’я у Києві з двох дорослих і двох дітей вписується в соцнорми – живе у 3-кімнатній квартирі площею 80 кв. м, обладнаній газплитою, використовує в місяць 17,6 куб. м газу, 9,6 куб. м холодної води, 6,4 куб. м гарячої води і 180 кВт-год струму. Значить, взимку вона повинна платити за «комуналку» близько 4000 грн, влітку близько 1000 грн. При доході розміром у дві старі мінзарплати (3200 грн/міс. у сумі) обов’язковий платіж дорівнює 480 грн, а субсидія складає 3520 грн в період з 1 жовтня по 1 травня і 520 грн в інші місяці. А ось при мінзарплаті в 3200 грн держава виділить 3040 грн субсидії взимку і всього 40 грн влітку. Очевидно, що для сімей, котрі мають доходи більші за мінімальні, субсидію влітку взагалі скасують, а взимку зменшать у рази. Це не все – з 6 лютого Кабмін зменшив субсидовані норми: на 10% для тих, хто обігріває житло газом, і на 22% для тих, хто гріється струмом. Тобто субсидії стануть ще менше. За оцінками Кабміну, тільки в літній сезон вдасться за рахунок цих заходів заощадити 5 млрд грн, а після включення опалення майбутньої восени ця сума за опалювальний сезон потроїться.

Економісти і фахівці в сфері компослуг вважають, що система субсидій у нас роздута і її треба скорочувати, але визнають, що заходи, вжиті владою, боляче вдарять по споживачах.

«Головна проблема: завищені тарифи, перш за все на газ українського видобутку, який коштує в рази менше, ніж імпортований, а його продають населенню та підприємствам «Комуненерго» за світовими цінами, – каже екс-міністр ЖКГ, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко. – від цього залежить вартість тепла, гарячої води, як самих непідйомних послуг. Подешевшає газ, і питання з субсидуванням майже половини домогосподарств зникне».

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко нагадав, що, за даними Кабміну, борг держави перед комунальниками за субсидії – 25 млрд грн: «Очевидно, що влада не розрахувала сил і тепер думає, як держдопомогу урізати, зокрема піднявши мінзарплати. Але відсутність субсидій породить інші борги – за «комуналку» не зможуть платити вже споживачі послуг. Як будуть виходити із замкнутого кола, сказати складно».

Хочуть враховувати депозити

Мінсоцполітики також планує включити в доходи, що враховуються при призначенні субсидій, депозити членів сім’ї у банках. Про це нещодавно заявив міністр Андрій Рева.

«Швидше за все, зробимо з травня, це можна вважати доходами, адже відсотки виплачуються», – сказав Рева.

Тобто мова йде не про самі депозити, а про нараховані банком відсотки.

За словами Охріменка, ідею навряд чи швидко можна реалізувати, оскільки доведеться змінювати закон про банки в частині допуску до таємниці вкладів.

«Якщо мова йде тільки про відсотки, а не про самі депозити, то це суми несуттєві, а міняти законодавство доведеться серйозно, гра не варта свічок», – резюмував Охріменко.

А ось монетизація субсидій в цьому році, правда, поки на рівні розрахунків між державою і юрособами (підприємствами теплокомуненерго, облгазами, ОСББ), можлива – в Раду подано відповідні законопроекти, очікується, що їх розглянуть на днях. Про це повідомив учора віце-прем’єр Геннадій Зубко.

«Вголос»

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top