У місті Буську на урочищі Коротка Сторона виявили могильник, ймовірно римського часу

У місті Буську на урочищі Коротка Сторона виявили могильник, ймовірно римського часу

Наприкінці травня житель Буська знайшов у себе на обійсті залишки кісток. Чоловік звернувся по допомогу до краєзнавців та археологів. Дослідники висунули гіпотезу: це, ймовірно, могильник римського часу…

В п’ятницю, 26 червня, на урочищі Коротка Сторона в місті Буську Інститут археології ЛНУ імені Івана Франка та Карпатське відділення Інституту геофізики НАН України імені Серафима Субботіна розпочали спільну наукову експедицію. Журналісти Буського радіо побували на місці події та поспілкувалися із представниками експедиції: Олегом Романюком, Романом Кудеравецем, Василем Коляденком та Наталією Стеблій.

«Залишками самого поховання знайдені випадково. Господар обійстя хотів набрати піску, почав копати ямку і натрапив на людські рештки. Згодом з’ясувалося, що це може бути поховання римського часу, так званої Черняхівської культури: кінець II – початок V століття нашої ери. Там знайшли намистину та фібулу тих часів і також пряжку, характерну для цієї культури», – розповідають директорка Інституту Археології Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Стеблій та місцевий краєзнавець Іван Ціхоцький. І додають: «Якщо там б вдалося знайти могильники, то це було б свого роду науковою сенсацією, адже на теренах верхів’їв Західного Бугу та верхнього Дністра уже впродовж ста років намагаються знайти могильники того часу. Навіть у багатьох наукових монографіях пишуть, що «обряд носіїв Черняхівської культури верхів’їв Західного Бугу та Дністра археологічно невловимий».

Наразі геофізики досліджують територію недеструктивними методами, щоб не порушити культурний шар. Вони використовують георадар, біолокатор та прилад для вимірювання електромагнітних полів. Як пояснює Наталія Стеблій, дослідники хочуть визначити ті місця, де потенційно можуть лежати інші поховання. Розкопки на цій території планують провести наступного року.

Детальніще про цю подію, слухайте у новинах в етері БуськогоРадіо 87.6FM.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top