У Млинах делегація з Надбужжя віддала шану отцю Михайлу Вербицькому

У Млинах делегація з Надбужжя віддала шану отцю Михайлу Вербицькому

4 березня, із нагоди 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького в селі Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща, де похований видатний український композитор, автор Гімну України, відбулося вшанування його пам`яті

З цієї нагоди у Млинах ( Республіка Польща) відбулися урочистості за участі численних делегацій зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Підкарпатського Воєводства, громадських організацій, духовенства.

Урочистості розпочалися зі святої літургії в церкві покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. У каплиці-пантеоні, де він похований, відбулася поминальна молитва. У заходах взяли участь більше тисячі українців. Помолилися та віддали свою шану о.Михайлу Вербицькому і наші надбужанці. Чисельна делегація разом з головю РДА Петром Морозом та заступником голови районної ради Романом Фурдою взяли участь святій літургії в церкві покрови Пресвятої Богородиці та поклали квіти до могили Михайла Вербицького. Також зазначимо, що наша делегація привезла до Польщі відому кожному бущанину візитівку рідного краю. Барвистий, оригінальний, з елементами етнічної приналежності 35-ти метровий вишитий рушник, який зшитий в одне ціле з 27 менших рушничків за кількістю самоврядних територій Буського району. На кожному з них вишито назву міста, сільської чи селищної ради та дату заснування населеного пункту.

Довідково:

Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України “Ще не вмерла Україна” – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.
У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top