У Надбужжі загальнорайонним віче відзначили День Героїв

У Надбужжі загальнорайонним віче відзначили День Героїв

У вівторок, 23 травня, у Надбужжі вшановували Героїв. На майдані Незалежності райцентру зібралися керівники органів влади, працівники установ та організацій, ветерани ОУН-УПА, політичні в’язні та репресовані, пластуни, громадськість, учні старших класів міських навчальних закладів, міщани.
Після спільного виконання Державного гімну України, з  промовами до учасників віча звернулися: голова районної державної адміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, голова РО Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош. Вони разом з Буським міським головою Ростиславом Сліпцем встановили до пам’ятника Незалежності корзину квітів та вклонилися усім українцям, хто віддав своє життя в боротьбі за волю та незалежність України.
Також квіти від учасників заходу лягли цього дня до меморіалу Героїв Небесної Сотні, в числі яких є й наша землячка з Ріпнова Ольга Бура.

Звертаючись до ветеранів і усіх присутніх на майдані Незалежності, Петро Мороз зазначив: «Я дякую Вам, ветерани ОУН-УПА, політичним в’язням та репресованим, усім тим, хто боронив від окупантів Україну, був у підпіллі чи у далекому засланні, бо хотів вільної, ні від кого незалежної держави.
Цього дня ми вклоняємося усім українцям, які й сьогодні, у непростий для України час, героїчно захищають у війні з російськими окупантами наш суверенітет та територіальну цілісність, кладуть своє життя на вівтар свободи. Саме воїни АТО, активні учасники Революції Гідності, Герої Небесної Сотні для кожного з нас є сучасним взірцем служіння українській нації, втіленням незламності сили духу, самопожертви в ім’я одвічного прагнення українців бути господарями на своїй землі, жити у вільній, європейській країні, де буде справедливість і повага, майбутнє та можливість самореалізації для кожного».

Звертаючись до громади , Богдан Глова окреслив історію походження Свята, наголосивши на другому великому зборі ОУН 1941 року, згідно рішення якого було встановлено відзначати День Героїв саме 23 травня. Пригадав постаті Великих українців, які були знищені радянською владою на початку ХХ ст.. у травні, а саме провідника ОУН Євгена Коновальця, якого убили того ж 23 травня 1938р.,  Симона Петлюру (25 травня 1926р.), основоположника українського націоналізму Миколу Міхновського, якого знайшли повішеним 3 травня 1924 року за загадкових обставин. Значну увагу голова районної ради приділив учасникам війни на Сході України. Богдан Глова наголосив, що схиляє голову перед усіма борцями за Незалежність України.

Молебень за Україну та за здоров’я її захисників провів декан Буського деканату УПЦ КП, настоятель місцевого храму Св.Ап. Петра і Павла – отець Петро Салабай.
Патріотичний захід продовжили вокальні виступи з піснями патріотичної тематики у виконанні Світлани Баб’як, сімейного дуету Ганни та Мар’яни Грушицьких.
Насамкінець усі учасники спільно виконали церковний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни…».
Вели свято Євген Ярема та Любов Огороднік.

busk-rda.gov.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top