У Новосілках вшанували пам’ять Будителя Галичини – отця Маркіяна Шашкевича

У Новосілках вшанували пам’ять зачинателя нової української літератури на західноукраїнських землях, Будителя Галичини – отця Маркіяна Шашкевича

7 червня у мальовничому с.Новосілки влада та громада, духовні отці вшанували пам’ять натхненника національного пробудження Галичини, автора першої книжки українською мовою «Русалка Дністрова», нашого земляка, отця Маркіяна Шашкевича.
Тут, у Новосілках, отець жив, займався громадською та священичою діяльністю, тут він помер 7 червня 1843 року та був похований. У 1893 році тлінні останки Маркіяна Шашкевича з ініціативи «Просвіти» та за масової участі населення Галичини було перенесено до Львова на Личаківський цвинтар.
Вшанувати пам’ять отця, покласти квіти до місця його першопоховання, запалити свічки в село Новосілки прибули голова Буської РДА Петро Мороз та заступник голови районної ради Роман Фурда.
Звертаючись до присутніх, районні посадовці висловили тверде переконання, що пам’ять про отця Маркіяна житиме вічно у наших серцях, а його діла стануть прикладом та дороговказом для кожного.
«Новосілківська земля воістину благословенна земля, адже Маркіян Шашкевич у Новосілках був на парафії, тут доживав віку і був похований, тому для місцевих мешканців – це гордість», – зазначив Петро Мороз.
Заходи зі вшанування о.Маркіяна розпочалися цього дня з Літургії у капличці Шашкевича. Її провели настоятель місцевого храму УГКЦ отець Іван Білута та священик УГКЦ з села Задвір’я Петро Гунчак. Надалі влада та громадськість, учні школи поклали квіти до місця першопоховання та пам’ятника отцю Маркіяну, відвідали музей, який було відкрито до 200-річчя з дня його народження у 2011 році.

busk-rda.gov.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top