У Ожидові відбулися театральні фестини «Дивосвіт Мельпомени»

У Ожидові відбулися театральні фестини  «Дивосвіт Мельпомени»

Хоч вже давно крокує світом і владарює красива й ніжна, чарівна і зваблива, вродлива дівчина весна, та для людей мистецтва, як не дивно, – період жнив.
В неділю, 21 травня, до Ожидова весь свій багатий мистецький ужиток привезли аматорські театральні колективи Народних домів сіл Цикова, Йосипівки, Закомар’я, Ракобовтів, Топорова та смт. Красне на I-ші районні театральні фестини «Дивосвіт Мельпомени».
Вже продзвенів дзвінок і затихає сміх,
Глядач звертає погляд у бік сцени,
Що таємничо відкриває занавісу
В чарівне царство Мельпомени!
Затихнув гомін. В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса… І розквітло
життя — мов казка,
й казка — мов життя.
Глядачі майже на три години поринули у дивосвіт покровительки театрального мистецтва – Мельпомени, у фантастичний світ казки, зворушливий світ драми, комедії.
Привітав усіх учасників театральних фестин заступник голови Буської райдержадміністрації Олег Ільків. Він побажав усім акторам – аматорам успіху на сцені, а глядачам – гарного приємного відпочинку.
Розпочали захід господарі – аматорський театральний колектив «Дозвілля» Ожидівського Народного дому, керівник Марія Коза із гумористичною постановкою «Україна має таланти». Вони підзарядили зал могутньою енергією добра, краси і любові.
Не так давно над нашим краєм злітало до небес
«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»
Залишились у пам’яті приємні й теплі спогади та не такий уже й далекий відгомін Великодня. Саме тому учасники аматорського театрального колективу «Фортуна» Народного дому с. Закомар’я та їх керівник Катерина Чуприк привезли на фестини смачний – пресмачний «Великодній кошик».
Гарним дарунком для усіх Жінок – Матерів прозвучала в цей день зворушлива пісня «Мамина порада» у виконанні директора НД с. Куткір та ведучої фестин Марії Майби, а театральний колектив «Євшан» Народного дому селища Красне, керівник Марія Глова привітав матусь театралізованою постановкою «Зоряний хлопчик» за твором Оскара Уайльда.
Потім сцену заполонили учасники аматорського театрального колективу «Берегиня» Народного дому с. Топорів ( керівник Оксана Таланчук) із гумористичною сценкою «Гарні Свахи» та драмгуртківців Народного дому
с. Йосипівка, кер. Олена Ковальчук із сценкою «Дохтор». Марта Литвин виконала пісню «Веснянка».
Учасники аматорського театрального колективу «МирКо» Народного дому
с. Циків, керівник Мирослава Нестер, вплели свій творчий доробок – театралізовану постановку драми – феєрії Л. Українки «Лісова пісня» . Цей чудовий мистецький витвір драмгуртківці подарували усім мужнім захисникам нашої держави, усім славним Героям України!
«Театр, театр – це вічна гра,
Де долі переплетені героїв,
В комедії, у сміху, у спокої.
Тут радість й щастя нас переповняє,
Бо без театру нам життя не має! »
Так стверджують учасники аматорського театрального колективу «Перлина» Народного дому с. Ракобовти, керівник Ірина Приставська. На фестинах вони презентували фантастичну драматичну поему Анни Багряної «Над часом».
Час невблаганно біжить. І ніхто над ним не владний. Секунда переганяє секунду, хвилина – хвилину, злітає за годиною година. І все зроблене нами залишається в минулому, але у нас є майбутнє із новими цікавими ідеями, проектами, театралізованими постановками та виставами.
Як казав Вольтер: «Розум людський ніколи не винаходив нічого шляхетнішого за театральні дійства як для вдосконалення, так і для очищення людської натури»
Тож сумно вам чи радісно, чи є у вашому житті на даний час успіхи або невдачі – мистецтво театру завжди збалансує Ваші почуття та емоції, допоможе зрозуміти реальність і оцінити себе.
На завершення фестин відбулась церемонія нагородження. Перший заступник голови Буської райдержадміністрації Олег Ільків та головний спеціаліст відділу культури та туризму Буської РДА Надія Стахів висловили щирі слова подяки та вручили керівникам колективів дипломи учасників I-х районних театральних фестин «Дивосвіт Мельпомени».
Хочеться низько схилити голову перед талановитими людьми нашого району, творчість яких вимережує із вистав фантастичну канву . Сердечна вдячність усім добрим, красивим та надзвичайно талановитим акторам – аматорам, які, залишаючи усі буденні клопоти, жертвуючи своїм часом, вчать ролі, шиють костюми, самі виготовляють декорації та спішать, щоб з маленької іскринки розпалити у глядача той великий вогонь любові до прекрасного, чистого, світлого – аматорського театрального мистецтва.

Інформаційні матеріали

методиста Буського РНД

Оксани Шквір

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top