У Перемишлі делегація з Буського району разом із тисячами українців вшанувала пам’ять загиблих воїнів УГА і УНР

У Перемишлі делегація з Буського району разом із тисячами українців вшанувала пам’ять загиблих воїнів УГА і УНР

У неділю, 11 червня, в м. Перемишль (Республіка Польща) відбулися урочистості з нагоди відзначення Свята української національної пам’яті. Більше двох тисяч людей долучилися до участі в урочистостях. Серед делегацій з України були й представники з Буського району. Голова Буської РДА Петро Мороз та більше двох десятків посадовців, районних депутатів, керівників державних установ спільно молилися за світлу пам’ять наших героїв.

День молитовної пам’яті розпочався у Катедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя м. Перемишля Святою Літургією за померлих у боротьбі за незалежність. Молитву очолили владики: Кир Євген (Попович), Митрополит Перемисько-Варшавський, та Кир Михаїл (Колтун), Єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. Архиєреям співслужили єпархійні священики та військові капелани-священики.

Слово повчання промовляв Владика Михаїл, який зазначив, що в історії людства траплялися різні ситуації, які провокували один одного до гріха, ненависті та ворожнечі, однак сьогодні прийшов час проявити один до одного прощення і християнську любов, через яку продовжуємо жити та творити нову цивілізацію, а в ній – нові відносини.

«Ми сьогодні солідаризуємося з тими, що загинули для того, щоб ми жили і не допустили ворожнечі. Нашим обов’язком є пом’янути загиблих і заручитися їхньою поміччю, щоб ми могли жити у мирі. Тим самим хочемо їм воздати, хочемо їх привести перед Престіл Всевишнього, молитися, щоб Господь упокоїв їх у своїм Царстві, а нам дав тихе, мирне, благоугодне життя; щоб ми, дивлячись на цю минувшину, яку ми так з болем переживаємо, сьогодні могли відчути між нам Царство Боже, до якого ми йдемо разом. Був час гріховного засліплення, ми всі про це знаємо. хоч це гріховне засліплення ще по цей день триває, не тільки у протиріччях минувшини, але і тепер. Чи ж ми не сваримося? Чи ми не гніваємося? Чи ми не злочинствуємо? Це ж гріх, який ділить нас у житті! Але ми каємося, сповідаємося, миримося. Нам Бог дав розум, щоб ми у гніві не засинали, в гріхах не жили, а за словами Святого Письма, “до заходу сонця мирилися”. Ми повинні по-християнськи сприймати цей світ, бо це Богом даний нам світ. Господь велить нам  миритися, у любові жити. Це є будучина, це є доля, це є наше покликання до життя» – наголосив Кир Михаїл.

 

 

 

 

 

 

 

 

Після Літургії учасники заходу, як українці так і поляки, урочистою колоною пройшлися вулицями Перемишля до Українського військового цвинтаря в с. Пикуличі, де спочивають вояки Української Народної Республіки та Української Галицької Армії. На військовому цвинтарі відслужили панахиду та висловлювали промови про пам’ять та повагу до героїв двох братніх народів.

 

 

 

 

“Сто років тому, вояки, які знайшли тут вічний спочинок, виборювали українську державу.

Ми, сьогоднішнє покоління, повинні вшанувати пам’ять цих людей. Засвоїти урок історії, коли українці і поляки були роз’єднаними, Україна не стала незалежною державою, а Польщу поглинув комунізм. Я переконаний, що сьогодні, на цьому місці, символічно кується спільна українсько-польська перемога та спільне європейське майбутнє. Воно відобразиться у нашій перемозі на Сході України проти російського агресора”, – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«У такі моменти вкотре переконуюся, що нікому і ніколи не вдасться розсварити два дружні народи наших країн, – наголосив під час виступу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Нині наші хлопці на сході країни боронять нероздільність не лише України, а й цілої Європи. Маємо пам’ятати, що ми сильні тоді, коли разом!»

Щорічно у вшануванні пам’яті тих, хто похований на Українському військовому цвинтарі, беруть участь українці Перемишльщини, делегації від влади та громадськості Львівщини, представники Посольства України у Варшаві, Генерального Консульства України у Любліні, місцевої польської влади.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top