У Полоничах відбулося багатолюдне кількагодинне Різдвяне свято “Полоничі колядують

У Полоничах відбулося багатолюдне кількагодинне Різдвяне свято “Полоничі колядують

Село Полоничі добре знане на теренах Бущини, адже тут завжди вирувало активне духовне і патріотичне життя. І це не дивина, бо саме тут знаходиться і досі діє намолена століттями невеличка дерев’яна церква, де парохом був отець Маркіян Шашкевич.
А ще у цьому селі народився Владика Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, якого громада Бущини визнала своїм Почесним громадянином.
Скоро виповниться 15 років з часу, як духовним наставником Полоницької громади є отець-декан Володимир Залуцький – харизматична, духовно і партіотично наснажена людина, котра, як вмілий деригент, керує життям громади, спрямовує його у правильне русло.
У суботу, 3 лютого, в Полоничах відбулося багатолюдне кількагодинне Різдвяне свято “Полоничі колядують”.
Про це повідомляють у відділі культури та туризму райдержадміністрації.
Погода вередувала, кропила людей дощем зі снігом, кілька разів зникало світло… А Полоничі колядували..
У селі це дійство ще називали “Святом пампуха”, бо достойні полоницькі господині пропонували сонцеликі страви для дегустації і придбати на гостинець.
Було ще багато смачних смаколиків, бо кулінарна Україна знана у всьому світі. Виручені кошти громада віддала на завершення добудови церкви св.Архистратига Михаїла, яка вже в найближчий час відкриє свої двері для вірян.
Модераторами свята були три чудові полоничанки Оля Мазур, Світлана Дідух та Ліля Москва. Вони разом із Ольгою Мазур готували сценарій, проводили репетиції, активізували громаду. На сьогодні в селі немає Народного дому, тому усі масові заходи проводяться на відкритому повітрі в центрі села, де встановлено літню сцену та накриття від дощу.
Саме тут проводять родинні свята, бо Полоничі – велика українська родина, яка дбає про розвиток майбутнього.
Сцену чудово оформила екологічними прикрасами пані Марта Мізга – знана у Надбужжі мисткиня. Вона організувала минулоріч майстер-клас по виготовленню декоративних віночків на міжнародний фестиваль “Надбужанські медобори”, який щорічно проводиться у селищі Олесько біля підніжжя старовинного замку.
У Полоничах питання екології стоїть на чільному місці. Тому на цвинтар несуть віночки з живих квітів або виготовляють із вишуненого зілля, листків і кукурудзи.
Участь у колоритному Різдвяному дійстві брали і дорослі, і малі. Кожен прилучився, чим міг. Ігор Гец з гордістю демонстрував Різдвяну Зірку, яку намалювала його донька.
В Полоничах на свято завітали гості з району: заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сай та начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, юна співачка Тетянка Турчиняк з мамою Марією, голова Задвір’янської сільської ради Павло Юрдига.
Тетяна Сай подякувала громаді за активність та небайдужість, бажання змінювати життя на краще та спільно з Людмилою Ціхоцькою вручила організаторам свята і отцю Володимиру Залуцькому сувенірну продукцію, книги “Буська земля” та журнал “Наша спадщина” від голови Буської РДА Петра Мороза. Навзамін отець Володимир передав гостям книгу автора В.Лаби “Літопис парафії Полоничі”, а Тетянка Турчиняк подарувала усім учасникам свята пісню “А я бажаю Вам добра”.
Свято тривало довго…звучали колядки, вірші, кружляли у танці діти. Булькав запашний куліш на вогні, яскраво палала ватра…
Ой, радуйся земле, син Божий народився!
Полоничі колядують!
А небо дарувало Бущині в цей день справжній Різдвяний дарунок – розкішний сніг.

 

 

 

 

http://busk-rda.gov.ua/

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top