У Польщі бущани вшанували пам’ять автора музики до Державного Гімну України – отця Михайла Вербицького

У Польщі бущани вшанували пам’ять автора музики до Державного Гімну України – отця Михайла Вербицького

Бущани цього року вже вдруге побували у с.Млини (зараз Польща) аби вшанувати пам’ять отця Михайла Вербицького – автора музики до Державного Гімну України (нар. 4 березня 1815 р., помер 7 грудня 1870 р.).

Довідково. 7 грудня минуло 149 років з дня смерті творця музики Державного Гімну України – Михайла Вербицького. Урочистості у селі Млини, куди щороку приїжджає делегація Буського району, розпочалися зі Святої Літургії у храмі. Опісля відбулась поминальна молитва біля могили композитора та покладання квітів, яке від Бущини здійснили перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків та заступник голови РДА Тетяна Сай.

Нагадаємо, що отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна» – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.

У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top