У селищі Красне під час святкового віча освятили пам’ятний знак на честь новітніх Героїв України

У селищі Красне під час святкового віча освятили пам’ятний знак на честь новітніх Героїв України

У неділю, 14 жовтня, у величне свято Покрови Пресвятої Богородиці, відзначили День захисника України, 76-у річницю створення Української Повстанської Армії та День Українського козацтва.

Стало доброю традицією щороку районний захід проводити у центрі селища Красне біля меморіалу Героїв: тут похований останній головнокомандувач УПА, генерал-хорунжий Василь Кук, тут знайшли свій спочинок учасники національно-визвольної боротьби ОУН-УПА.
В межах заходу, участь у якому взяли настоятелі місцевих храмів і релігійні громади, керівники органів влади, учасники АТО, ветерани ОУН-УПА, молодь, відбулося освячення пам’ятного знака новітнім українським героям – Небесній Сотні та усім захисникам України, які в різні періоди непростої української історії поклали своє життя за незалежність, волю, за краще життя, за Україну.

Зазначимо, що пам’ятник, основним елементом якого є саме Покрова, виготовив за своєї ініціативи і за власні кошти підприємець Михайло Котула. У свій час батько Михайла Котули був у числі меценатів спорудження монументу борцям за волю України.
Обряд освячення пам’ятника провели отці Степан Жукровський та Юрій Толочний.
З промовами до учасників віча, привітаннями з святами звернулися: голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Микола Чучман, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, учасники війни на сході Олександр Жовтанецький і Олександр Cаримсаков.
Квіти від керівництва району, красненської громади, ветеранів УПА та АТО лягли до підніжжя могил повстанців і Василя Кука, зведеного пам’ятного знака новітнім Героям.
Надалі, відбулося нагородження пам’ятними знаками “Доброволець” учасників бойових дій, які в числі перших пішли захищати країну від російських окупаційних військ. Продовжила свято низка патріотичних пісень, з якими виступив хор Красненського народного дому.
По завершенні заходу, для усіх його учасників свої двері відкрив місцевий краєзнавчий музей, де кожен охочий мав нагоду ознайомитися з експозиціями та експонатами, присвяченими УПА, УГА, генерал-хорунжому, красняничу Василю Куку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше світлин з урочистого заходу шукайте на нашій сторінці у соціальній мережі Facebook

busk-rda

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top