У серпні відкриють після реставрації пам’ятку національного значення – дерев’яну церкву св.Параскеви у Буську

У серпні відкриють після реставрації пам’ятку національного значення – дерев’яну церкву св.Параскеви у Буську

У вівторок, 24 липня, на місці проведення реставраційних робіт, які вже на завершенні, побували т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львіської облдержадміністрації Оксана Ткачук, начальник відділу охорони історичних пам’яток цього ж департаменту Ганна Харун.

Разом з головою Буської РДА Петром Морозом, Буським міським головою Ростиславом Сліпцем, депутатом Львівської облради Степаном Раком, настоятелем храму о.Василем Івашківим, представниками проектної організації та виконавцями робіт вони оглянули стан проведення внутрішніх і зовнішніх робіт на обєкті, вказали на недоліки, які потребують усунення, обговорили питання фінансування робіт та визначилися з попередньою датою відкриття храму після реконструкції.
Відтак орієнтовною датою відкриття церкви після реставрації визначили 12 серпня. До цього часу мають завершитися всі роботи,проведено благоустрій території та встановлено огорожу.

Нагадаємо, що протягом двох років робіт, які не припинялися й у зимові місяці, було замінено підвалини, майже 30% прогнивших брусів, повністю відреставровано бабинець до автентичного вигляду, замінено покрівлю, зроблено підлогу, приведено до ладу внутрішні стіни, тощо.

Довідково.

Церкві святої Параскеви у Буську – більше 300 років.
Це культова споруда, пам’ятка архітектури національного значення.Датується 1708 роком, однак перша згадка про неї була у поборовому реєстрі за 1507 р. Пізніші згадки у податкових реєстрах стосуються 1531-38, 1540, 1541-42, 1564-80 рр. Зведена на місці старого храму у 1708 р. коштом місцевої громади за ініціативи пароха о. Василя Кучинського.
У 1860 році парохом церкви призначено о. Омеляна Петрушевича, батька президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича. Ймовірно, що саме в цьому храмі був хрещений майбутній громадсько-політичний діяч та президент ЗУНР.

busk-rda

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top