У школах Надбужжя урочисто відзначили День Соборності України

У школах Надбужжя урочисто відзначили День Соборності України

Єднаймося заради України!

22 січня виповнилось 100 років з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія посідає важливе місце на сторінках нашої історії, адже збулися мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі.

З нагоди Дня Соборності України у НВК «Задвір’янська ЗОШ І – ІІІ ст..» відбулась урочиста лінійка, яку підготували учні пластового гуртка  «Проліски».

У своїх віршах учні оспівували любов до неньки України, її велич і красу.

Все, що мріялось віками,

Сповнилось, настало!

«Ще не вмерла Україна» –

Гордо прозвучало.

День Злуки, як ніколи, актуальний і в наші дні. Адже знову над Україною нависла небезпека розбрату, знову проливається кров, знову ми відстоюємо право нашої держави на цілісність і незалежність.

Саме тому ми повинні бути свідомими, бо саме в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови вільної, демократичної держави. Коли ми єдині – тоді ми сильні!

Також діти просили в Бога кращої долі для держави:

Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна єдина, –

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь,- казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни,

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі.

Після завершення лінійки, учні школи разом з вчителями дружно взялись за руки і утворили символічний ланцюг єдності.

Педагог – організатор

 Баран О.В.

«Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг »

Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

22 січня з  нагоди відзначення Дня Соборності України в Ожидівській ЗОШ І-ІІІ ст..   вчителем історії Топорівською С.Л. було  проведено відеоконференцію  інформаційного, просвітницького та виховного характеру    «Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг »  за участю старшокласників.

Учні 10 класу ще раз нагадали про події майже 100 річної давності. Учасникам конференції було запропоновано перегляд  документального  фільму  про становлення держави УНР та ЗУНР, а також історії  їх

об ‘єднання.  Ще одним сюжетом наочно продемонстровано  «живий ланцюг» , який з‘ єднав Схід і Захід 22 січня 1990 року.

Підсумовуючи вчитель наголосила, що поняття соборності України полягає не тільки в незалежності, територіальній цілісності та неподільності її території, а й в єдності духу, ідеї та прагнень українського народу.   Діти стверджували, що готові  в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

Інф.педагога-організатора Дрозд Г.Р.

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top